5 סגנונות מובילים בתאורה שכדאי להכיר

עולם התאורה שופע סגנונות עיצוביים המתחדשים בהתאם לבשורות המרעננות בזירת העיצוב הבינלאומית. אנחנו חיים בעידו של פרי סטייל וכל אחד יכול להאיר את הבית שלו בסגנון המועדף על פי האווירה הנחשקת, תנאי החלל, בהרמוניה עם הריהוט הנחשק, פלטת החומרים וסקלת הגוונים השולטות בסביבת המגורים.
בתכנון תאורה לבית ובחירת גופי תאורה נבחרים, כדאי להתייחס לפרמטרים הבאים: גודל המרחב, גובה התקרה, מעברים, פתחים, שקעים וכמובן – סגנון. מעצבי התאורה והמותגים הגדולים לא מפסיקים להמציא את עצמכם כל פעם מחדש תוך שמירת קשר להיסטוריה, למסורתיות השורשית ותוך כדי מייצרים משחק מעניין בין חומרים וצורניות.

לפניכם הכרות עם חמישה סגנונות תאורה בולטים וגופי תאורה, שימשיכו את הקו הסגנוני ויבטאו היטב את השפה העיצובית של הבית.

להאיר בניחוח כפרי

התאורה הכפרית מביאה את הקסם הכפרי והנוסטלגי, החם והמזמין ישירות אליכם. שנדלירים עוצמתיים וגופים מעץ מגולף, טקסטורה שמדמה חספוס ישן כמו בקוטג’ כפרי אותנטי. נורות אדיסון וברונזה משופשפת. תחושה של בקתה או צימר או אם תרצו – בית חווה גם בלב העיר הגדולה.
בין הגופים תאורה כפרית שעושה כבוד ליופי הטבעי של חומרים טבעיים גולמיים, כדורי זכוכית בגדלים שונים ועוד.

המודרניזציה בגופי תאורה – גרסת האור

בבתים עכשוויים ועדכניים ניתן לראות את התאורה המודרנית כובשת את המרחב. גופי תאורה ליניאריים, בניקיון עיצובי, גימורים מתכתיים ונברשות ספוטניק, צבעוניות עזה כולל שימוש בגוונים שבעבר לא היו מקובלים בתאורה כמו צהוב ואדום.
מנורות רצפה מקושתות, שילובים של פליז, גופי תאורה כרום וניקל או כסף, גימור מאט או מבריק. ניתן לראות תאורה למטבח מלוטשת בצורניות גיאומטרית מעניינת, משטחים בגוון אחיד חפים מאלמנטים דקורטיביים אך בעלי תחכום ותשומת לב מוקפדת לכל הפרטים הקטנים ביותר. אלמנטים פיסוליים שמתפקדים כיצירת אמנות נוכחת ולא נוכחת בחלל.
בעיצוב זה בולטים, בין היתר, גופי תאורה בצורת חרוט, צינורות פלדה צבועים או מצופי ניקל עם ראש שחור יצוק בהזרקה שמכיל מתג.

גוף תאורה FLOS בעיצוב מיכאל אנאסטסיאדס

גופי תאורה – קאמבק לרטרו

חזרתם של גופי תאורה שהיו דומיננטיים ופופולאריים בעבר בפרפרזה אחרת ניכרת היטב ברחבי החלל, כולל נברשות קריסטל מיתולוגיות במראה אלגנטי לצד גופי תאורה עם חרוזים, מנורות וינטאג’ וגופי ארט דקו, הדפסים גיאומטריים וקווי זיג זג, עיטורים רבים עם הרבה מאוד פרטים וזכוכיות חרוטות.
גופי התאורה העתיקים שמשדרים נוסטלגיה חזרו בהתחלה לסביבה החיצונית, למרפסת ולגינה וכיום הם תלויים גם בסלונים ובחדרי השינה. יציקת ברזל גולמית, שנדליר פליז, פמוטי תאורה מעל האח או הקמין, מנורות טיפאני, עיצובי פסיפס מסורתיים ועוד.

אור בשיק התעשייתי

תאורה שבעבר היתה נחלתם של מרחבים תעשייתיים לרבות מפעלים ומטבחים תעשייתיים מגיעה הביתה בעידון מסוים ומתאימה מאוד לפלטת החומרים העדכנית. אורות תעשייתיים, גופים מנחושת. מנורות בעלות בסיס אלומיניום, צבעוניות שנעה בין כתום ושחור.
אפשר לראות תעשייתי עכשווי ותעשייתי של פעם בסגנון ויקטוריאני, מנורות בהשראת צינורות חשופים וגלגלות מעוטרות, פנסי קיר מתכתיים, עץ לא גמור ועוד אלמנטים המשדרים את האסתטיקה התעשייתית הנצחית ואהודים בעיקר במטבחים עכשוויים אשר שואבים השראה ממטבחי שף במסעדות בעלי אי ובר מתכתיים.

סקנדינביה זה כאן

המראה הסקנדינבי בעל השפעה בינלאומית וכמו בסצנת הרהיטים – כך גם בתאורה. הוא החל את דרכו במדינות הנורדיות וכבש את העולם עם מראה נקי, מינימליסטי, גוונים בהירים, קצוות רכים. גופים מאופקים שמעניקים שקט ושלווה. כמו למשל, גופי התאורה CIRQUE 22 מבית היוצר של Louis Poulsen, שנוצרו בהשראת גני טיבולי בקופנהגן: הצבעים והדוגמאות של קרוסלות וחפצים מסתובבים המתמזגים לרצועות צבע אופקיות בזמן תנועה. עיצוב מענג של כיפות בצורת בצל, הנראות כמו בלונה פארק.

מוזמנים לאמץ את הסגנון שלכם מבין מבחר הסגנונות שמוצעים בקרני תכלת >>