גופי תאורה שכדאי להשקיע בהם לעבודה מבית

בחודשים האחרונים מתרגלים מאות אלפי ישראלים לעבוד מהבית בעקבות הסגרים והמגבלות השונות הניתנות במסגרת המלחמה במגפת הקורונה. עבור הרוב המכריע של האוכלוסייה, עבודה מהבית היא דבר חדש, זר ולא אינטואיטיבי, וההסתגלות אינה תמיד קלה. אחת הדרכים לגרום לשינוי זה בצורת העבודה היא לדאוג לעמדת עבודה ביתית נוחה ותומכת, כזו המכילה את כל האלמנטים הנדרשים לעבודה נוחה ופרודוקטיבית. אחד האלמנטים הבסיסיים והחשובים ביותר בהקשר זה הוא תאורה הולמת ומתאימה

בחירת מנורות וגופי תאורה לעמדת העבודה בבית – אפשרויות ודגשים

מהם הדגשים העיקריים בנוגע לבחירת גופי תאורה ומנורות לפינת העבודה הביתית?

ובכן, דגש ראשון נוגע לסוג או צבע האור הרצוי. עבור פינת העבודה, הן בבית והן במשרד, מומלץ לרוב ללכת על אור בהיר ואחיד יחסית (בערך 5,000 קלווין), ולא על אור צהוב או “חם”. כדאי להימנע מגוונים שונים ונבדלים על מנת שלא “לשגע” את העיניים.

דגש נוסף צריך להיות על הכיוון ממנו מגיע האור. ספציפית, נרצה להבטיח כי כאשר אנחנו יושבים ומסתירים את האור המרכזי של החדר (הממוקם לרוב במרכז התקרה), ישנם מקורות אור נוספים המאירים את אזור שולחן העבודה. בכיוון ממנו מגיע האור כדאי להתחשב גם במסך המחשב, המהווה כיום את המוקד והמרכז של כל פינת עבודה, ולהבטיח כי האור אינו משתקף בצורה ישירה מהמסך ומסנוור. במידה וזה המצב, מומלץ להזיז את גוף התאורה ולמצוא לו מיקום נכון ומתאים יותר. גוף תאורה שולחני יכול לסייע לפתור את בעיית ההסתרה של מקור התאורה הראשי של החדר, וכך גם מנורה עומדת אשר תוצב ליד שולחן העבודה. השימוש במנורות ייחודיות שכאלו גם יסייע לתחום את אזור העבודה ו”להפריד” אותו, לפחות בהרגשה וברעיון הכללי מהחלל בו הוא ממוקם בבית.

בהקשר זה, גם גוף תאורה עילי יכול לתחום את אזור העבודה ולהוסיף תאורה על גבי זו הרגילה של החדר, ומומלץ לבחון אפשרויות של גופי תאורה תלויים או ספוטים, אשר יספקו תאורה ישירה וממוקדת בדיוק לפינת העבודה עצמה.

בנוסף, כדאי לוודא כי בפינת העבודה בבית אנו משתמשים בגופי תאורה מבוססי מנורות לד, על מנת להבטיח כי תצרוכת האנרגיה של הבית לא תקפוץ משמעותית עכשיו כשכולנו בבית כל היום, וגם עובדים ממנו.

קשה להפריז בחשיבות של בחירת גופי תאורה לפינת העבודה הביתית

חשוב מאוד להדגיש כי החשיבות של בחירת גופי תאורה נכונים ומתאימים לפינת העבודה הביתית היא לא סתם בחירה אומנותית או עיצובית, לא סתם טרנד מעולם עיצוב הפנים. קיימת חשיבות עצומה לסוג גופי התאורה בהם נשתמש – התאורה בסביבת העבודה שלנו משפיעה ישירות על הריכוז שלנו, על רמת העייפות, על היכולת שלנו לשבת ולעבוד בפרודוקטיביות לאורך שעות ועל מידת ההנאה שנשאב מכל הזמן שאנחנו מבלים בפינת העבודה הזו. לא חסרים מחקרים על גבי מחקרים המוכיחים זאת מעבר לכל ספק סביר, כך שישנן סיבות טובות מאוד להשקיע זמן ומאמץ בבחירת גופי תאורה מתאימים לפינת העבודה בבית, במיוחד עכשיו בתקופת הקורונה.

לרכישת מנורות לבית היכנסו עכשיו לחנות אונליין