עיצוב תאורה למרפסת ולגינה

תאורת חוץ היא אחת המתאימה לכל מקום שאינו בתוך מבנה. הפתרונות הנדרשים לצורך השגת האור המושלם מחייבים התייחסות לבטיחות תוך בחינת האפשרויות הקיימות בשוק. כמו כן, יש להתייחס גם להיבט של עיצוב החוץ.

התקנת תאורה מחייבת חיבור חשמלי. כיוון שהיא מתבצעת בחוץ, יש לחשוב בראש ובראשונה על בטיחות, וזאת כיוון שהיא חשופה למים ולמפגעים נוספים. את התכנון ואת ההתקנה יש לבצע במקצועיות בעזרת חשמלאי מורשה. במקרה בו כבר ישנם חיבורי חשמל מחוץ לבית כמו בגינה, במרפסת ובסגירת החורף, יש לבחון כי התקנת הגופים מתבצעת כך שהם יהיו הדוקים למקור.
כדי לשמור על הבטיחות, מומלץ לשקול הנחת תאורה במתח נמוך וכן להתקין מפסק ראשי לתאורת החוץ שינוטרל במקרה בו יהיה קצר במערכת. בידוד מערכות יאפשר לשמור על הבטיחות ועל פעילות החשמל בבית. במקרה של יציאת תאורה בגינה, יש לקרוא לחשמלאי לפני הפנייה לגנן, כאשר שני בעלי המקצוע צריכים לעבוד בהתאם לאותן תכניות.

 

פתרונות תאורה הקיימים בשוק

ישנם שפע של פתרונות תאורה. חלקם מיועדים לגינה, חלקם יתאימו למרפסות ויש אפילו תאורה אשר מתאימה לסגירת חורף למרפסת. בין היתר, אפשר לראות כי הגופים השונים יכולים להיות שקועים בקיר קיים, ישנם גופים המיועדים לגינה והם יהיו צמודים לאדמה וישנם גם גופי תאורה אשר שולחים את האור למרחק.
בהתייחסות אל הפתרונות השונים, יש לבחון מהם הנתונים הקיימים במקום מבחינת אפשרויות החיבור לחשמל, יש לוודא כי אלו יהיו בטיחותיים לשימוש, וכמובן – יש להתייחס לעיצוב ולקחת בחשבון איזו אווירה תרצו ליצור.

 

טיפים לעיצוב החוץ בעזרת תאורת חוץ

פזרו את האור – מומלץ לפזר כמה נקודות אור ולא לבחור בנקודה אחת בלבד. כאן יש לבחון גם את הצד הפרקטי והשגת אור במקום המרכזי בו אתם מתכננים לבלות. יש להתייחס גם לעיצוב וליצירת אווירה ולחשוב אילו אלמנטים בחוץ יעניקו את התחושה המעוצבת שאתם רוצים ליצור.

העדיפו תאורה עדינה – כעיקרון, מומלץ לבחור לגינה, למרפסות ולסגירות החורף תאורה עדינה שאינה חזקה מדי. תאורה בעוצמה גבוהה יכולה להפוך את המרחב למואר – אך גם למשעמם. במקום זה, שילוב של כמה גופים שכל אחד נותן אור עדין יחסית, יהפוך את המקום ליחיד ומיוחד.

השתמשו בשלל גוונים – תאורת חוץ יכולה להיות לבנה, צהובה וכן יכולה להיות בשלל צבעים. למשל, תאורת גינה אשר מאירה על הצמחים יכולה להיות בצבעים סגול, אדום וכדומה, וכל אלו יעניקו לגינה אווירה קסומה. שילוב שכזה בין שלל הגוונים ייצור עיצוב יוצא דופן.

כנסו עכשיו לחנות אונליין