פתרונות תאורה מעוצבת לעיצוב חדרי שינה בכל הסגנונות

חדר השינה הוא ממלכת המנוחה והרגיעה של סביבת המגורים, המקום בו פוקחים עיניים בבוקר ועוצמים אותן בערב. לתאורה השפעה משמעותית על האווירה של חדר השינה.
ההיצע המסחרר של גופי תאורה מעוצבים מאפשר לבחור ולהתאים פתרונות תאורה מתקדמים לסוויטת ההורים הזוכה בבתים החדשים להתייחסות משמעותית מכל הבחינות.
וכמו שמשקיעים בתכנון המרחב, ריהוט אקסקלוסיבי, אביזרים איכותיים וחשיבה אסטרטגית על תרחישים וסגנונות, כך מקפידים גם על מנורות לחדר שינה שיתרמו בנוכחותן ויצרו את האפקט המבוקש.
מוזמנים לבחור מתוך המבחר העשיר את גופי התאורה הנכונים ביותר לסטייל הדומיננטי של החלל בהתאם לפלטת הגוונים, סקלת החומרים, גובה התקרה, מיקום המיטה והפריטים השונים ולהאיר את החדר בכל טון או שיק שרק תרצו.

לפניכם מספר רעיונות יצירתיים למיקס אנד מאץ’ בין מנורות לקו העיצובי של חדר השינה:

תאורה בסגנון מסורתי

אם חשקה נפשכם בחדר שינה בסגנון מסורתי אולי תאהבו מנורות רצפה עם אהילי בד ארוג או זוג פמוטים המתפקד כמו מנורות לילה ליד המיטה, נברשת תליון בצביון עתיק או בעלת כיפה קלאסית. מומלץ להשתמש להארת חדר שינה מסוג זה בחומרים כמו ברונזה או זהב עתיק, כדורי קריסטל, פליז מיושן. רבים פונים גם לעצב בסגנון ארט דקו עם גופי תאורה דקורטיביים בעלי עושר וויזואלי, זוויות גיאומטריות, ניגודים מודגשים בסגנון דרמטי במיוחד וישנם שגם בוחרים לאמץ כחלק מהסטייל הזה מנורות בהשראת נורות אדיסון.

תאורה בסגנון מודרני

התאורה העכשווית יותר מינימליסטית בצביון נקי וקווים ישרים מדויקים. אם מדובר בחללים צרים וקטנים בעלי תקרה נמוכה יחסית, ההעדפה תהיה לטובת אורות שקועים שמספקים אשליה של תקרה גבוהה יותר מכפי שהיא באמת ואם יש מרחב מספק אפשר לשלב גופי תאורה נועזים ומלוטשים, מנורות שולחן גיאומטריות, תליונים הצהרתיים שמייצרים אמירה בחלל, או מתפקדים כיצירות אמנות מופשטות.

מנורות לחדר שינה בפרויקט תאורה של ריקי פרננד

תאורה בסגנון תעשייתי

יש מי שבוחרים לעצב את חדר השינה שלהם בעיצוב תעשייתי שמשלב בין סגנון של אז והיום על טהרת המרקמים המחוספסים והאלמנטים המבריקים. גופי תאורה תעשייתיים נעים בין כיפת נחושת למנורות רצפה עם גלגלות מעוטרות, נברשות על בסיס צינורות גליליים, ברזל יצוק.
או למשל, בבחירת מנורות לילה לחדר שינה אפשר למצוא מנורות ברונזה בהשראה תעשייתית.

תאורה לחדר שינה

תאורה בסגנון הטבעי

הכנסת החוץ אל הפנים והתמזגות הטבע עם החלל מורגשת גם בהארה של חדרי השינה. בשנים האחרונות ניתן להבחין בכניסתם של גופי תאורה אקולוגיים, מחומרים ממוחזרים, חשיבה על איכות הסביבה, שימוש ברכיבים מתכלים, תליוני נצרים שמככבים בגדול, שימוש בסיבים טבעיים, ראטן יפהפייה ואפילו קליפות קוקוס, חרוזי עץ, שילובים אמנותיים של ענפים שיוצרים חלל כפרי, אינטימי ונעים להפליא.

בתכנון תאורה לחדר השינה התייחסו בכובד ראש לשיקולים הבאים: גוון התאורה, טמפרטורת האור, האם תרצו נורות חמות או לבנות, רכות או בוהקות.
החליטו גם על מקור האור הראשי וכיצד אפשר לתמוך בו ולהעצים אותו באמצעות גופי תאורה נוספים.
בכל מקרה, אל תתפשרו על איכות וסטנדרטים גבוהים וייעוץ תאורה בדרך להארה של חדר שינה מעוצב שכיף לחיות בו.