איך להאיר את החללים שמחוץ לבית שלנו?

כולנו חולמים על בית עם גינה או לפחות דירה עם מרפסת, אבל האמת היא שאם הן לא מוארות היטב, פשוט לא כיף לשבת בהן לעת ערב. מה צריך לעשות כדי להאיר היטב גינה או מרפסת, ואיך עוקפים בעיות כמו רטיבות למשל?

 

ערבי הקיץ מזמינים ישיבה בחוץ

הקיץ כבר פה, והערבים הופכים להיות חמימים, ארוכים ומזמינים לשבת בגינה או במרפסת עם קפה קר מפנק ואיזו עוגת גבינה קרה וטובה. אף אחד לא אוהב לשבת במקום אפל, בטח לא בלילה. לעומת זאת, כשהחלל מואר היטב, אין יותר כיף מישיבה כזו, לבד או עם בני משפחה וחברים.

 

איך הכי שווה להאיר את הגינה?

תאורת חוץ יכולה להפוך אותה מסתם גינה לג’ונגל פראי יפהפה, בזכות משחקים נכונים של אור וצבע. למשל, את הפרחים אפשר להאיר בתאורה מעוצבת שתעניק להם גם זווית מוארת שתגרום להם להיראות גבוהים יותר וגם צבעוניים יותר (בזכות תאורת לד צבעונית). תאורה מעוצבת מדויקת יכולה להאיר את צמרות העצים באופן רומנטי, את השביל כמו בכניסה לחופה, וכמובן גם את המקום המתוחם לישיבה ואכילה. חשוב מאד להשתמש בכמה סוגים של גופי תאורה ומכמה זוויות שונות, כדי לא ליצור תאורה שטחית מדי שמקטינה ומשטיחה מדי את הגינה. אתם יכולים להשתמש במנורות שגם מרחיקות חרקים, ובכך להשיג כבר על הדרך גם שקט מהמעופפים המציקים (רק אל תציבו את המנורות ממש בקו התפר בין הגינה לבית, כי אז הם יתעופפו היישר אל תוך הבית שלכם).

 

איך להפוך את המרפסת שלכם למקום הכי שווה בבית?

המרפסת היא לכאורה חלק בלתי נפרד מהבית, אבל למעשה מדובר בשטח מהמם, שלרוע המזל אם אינו מטופל ומטופח כראוי, יכול לעבור חודשים או יותר בבדידות מזהירה על תקן מחסן. כדי ליהנות כראוי ממרפסת, היא חייבת להיות פנויה, נקייה ומטופחת. היא לא המקום בו זורקים את מכונת הכביסה שהתקלקלה ובאורח פלא אולי תשוב לחיים אם רק תשב מספיק זמן בלחות של המרפסת, וגם לא המקום בו מותחים חוטי כביסה ומאכסנים אופניים, שולחנות ועוד. המרפסת היא המקום הכי שווה בבית, וצריך להתייחס אליה בהתאם. להאיר אותה ולצייד אותה בכל הפינוקים האפשריים כמו כסאות נוח, שמשייה ועוד. מבחינת תאורה, מנורות לבית סטנדרטיות יכולות בהחלט להתאים גם פה, רק יש לקחת בחשבון את המיקום שלהן. אם הן חשופות לגשם זו בעיה, ובמקרה כזה צריך להצטייד בתאורה מוגנת מים. אם המרפסת לא מספיק גדולה אפשר להשתמש בגופי תאורה שקועים שיזרקו אור גדול מנקודות סמויות בתקרה, בקירות ואפילו ברצפה אם אתם אמיצים ומקוריים.

לרכישת תאורה לגינה כנסו עכשיו לחנות אונליין