כך נבנה מערך מוצלח של תאורת חוץ לגינה

תכנון תאורה לבית הוא נושא המעסיק כל מי שבונה בית חדש, שכן תאורה טובה הופכת את החיים בבית לנעימים ופרודוקטיביים יותר, בעוד תאורה לא מוצלחת עלולה להקשות על החיים בבית ולגרום לאי נוחות. בעוד רבים זוכרים להקדיש זמן, מחשבה ומאמץ לתכנון התאורה בחדרי הבית השונים, לא כולם מקדישים מספיק זמן ותשומת לב גם לנושא של תאורת חוץ. מדוע חשוב לתכנן תאורת חוץ באופן מושכל וכיצד מומלץ לעשות זאת?

 

להפוך את הגינה לחלק אינטגראלי מהבית – תאורת חוץ

אז מה חשוב כל כך בתכנון מערך תאורת חוץ מוצלח? ובכן, המרפסת והגינה שלנו הם חלק בלתי נפרד מהבית – מדובר בשטח אותו ניתן לנצל בצורה טובה יותר או פחות, וחבל שלא לנצלו בצורה הטובה ביותר על מנת שיהפוך להיות חלק אינטגראלי מחיי הבית. על ידי תאורת חוץ מתאימה ומספיקה המרפסת והגינה הופכות להיות אזור שנעים לשהות בו, ובכך למעשה מגדילות את שטח המחייה שלנו בבית או בדירה. בנוסף, לשטחי החוץ בבית שלנו תפקיד משלהם – הם אמורים להוות מקום אליו נעים לנו “לברוח” מהקירות הסגורים של חדרי הבית, מקום אליו אנו יוצאים לשאוף אוויר, ליהנות מהנוף ומהצמחים בגינה, לארח אורחים לכוס קפה ולתת לילדים לשחק ולהשתולל. על מנת שחוץ הבית שלנו ירגיש כמו מקום נעים לעשות בו את כל זה, עליו להיות מואר בשעות החשכה בצורה מתאימה וטובה.

 

גופי תאורת חוץ וחיסכון בתצרוכת החשמל

אז כיצד נתכנן מערך תאורת חוץ מתאים ומוצלח? אלמנט חשוב ראשון הוא המיקום – היכן נמקם את גופי התאורה השונים. זאת יש לקבוע על פי מאפייניה הייחודיים של כל גינה וגינה. למשל, במידה ובגינה עובר שביל נרצה להציב תאורה מסוימת לאורכו. באזור המשחקים של הילדים נרצה אולי תאורת גינה חזקה יחסית אשר תאפשר להם לראות בדיוק מה הם עושים. באזור הישיבה בחוץ נרצה גם כן תאורה מספקת, אך לא בהירה או חזקה מדי – תאורה רכה אשר תהפוך את הישיבה בחוץ לנעימה ורגועה.

מעבר לבחירה הנכונה מבין שלל גופי תאורת החוץ הקיימים כיום, נרצה להתחשב גם בחשבון החשמל החודשי – ניתן למצוא כיום גופי תאורת חוץ מבוססי נורות LED חסכוניות בחשמל, ובנוסף ניתן להציב בחלק ממערך תאורת החוץ גם גופי תאורה סולאריים, אשר מקבלים אנרגיה מהשמש במהלך היום ואינן צורכים חשמל כלל.

תכנון מושכל מסוג זה של מערך תאורת החוץ יבטיח כי יהיה לנו נעים להשתמש בגינה ולשהות בה מדי ערב.

לרכישת תאורת חוץ מוגנת מים כנסו עכשיו לחנות אונליין