גופי תאורה תלויים

אחת ממשפחות גופי התאורה המסקרנות והפופולאריות ביותר בעיצוב פנים כיום היא גופי תאורה תלויים. תאורה תלויה, כשמה כן היא, נתלית באמצעות כבל מהתקרה ולמעשה תלויה באוויר, בדרך כלל עם מעט חופש תנועה. בעוד עולם התאורה מציע כיום מגוון רחב של גופי תאורה מסוגים שונים, נסקור כאן את המאפיינים, היתרונות והחסרונות של תאורה תלויה – לאן ולמי היא מתאימה ואילו סוגים שונים של גופי תאורה תלויים ניתן למצוא כיום?

 

תאורה תלויה לסלון או למטבח – תאורה קלאסית ומהודרת לחללים גדולים

אחד השמות בהם מוכרים לנו גופי תאורה עוד מימים ימימה הוא – "נברשת". מילה זו מעלה אצל רובנו אסוציאציה של פאר והדר, גוף תאורה מאסיבי ומרהיב אשר נועד לקשט ולהרשים לא פחות מאשר להאיר. ואכן, נברשות קיימות בעולם מזה מאות ואלפי שנים, עוד הרבה לפני המצאת החשמל, אז הוצבו נרות אשר סיפקו את האור שבקע מהנברשת. בניגוד לנברשות הקלאסיות, אלו המוכרות לנו מהסרטים, כיום קיים מגוון רחב של נברשות מודרניות בשלל עיצובים וסגנונות שונים.

לכן, גוף תאורה תלוי, או נברשת, אינם אופציה רק עבור מי שחי באחוזה מפוארת אלא גם ובעיקר עבור הבית הפרטי הממוצע. במקרה של גופי תאורה תלויים אשר נועדו גם להרשים ולמשוך את העין, מדובר לרוב באביזר אשר מתאים יותר לחללים גדולים יחסית, דוגמת הסלון או המטבח (במידה ומדובר בחללים רחבי ידיים). נברשת גדולה ומאסיבית אשר מוצבת בדירה קטנה או בחדר קטן לא תתאים ותתפוס יותר מדי מקום בעין.

בנוסף, קיימות כיום נברשות שונות המעוצבות בצורה מסוגננת ומאופקת יותר, ומיועדות להתאים גם לחללים קטנים יותר. במקרה זה הנברשת עצמה אינה גדולה והכבל ממנו היא תלויה אינו ארוך במיוחד. פתרון זה עשוי להתאים לחללים בדירות קטנות יותר ובמיוחד לפינות אוכל (עליהן נפרט מיד), אך על פי רוב בחללים קטנים עדיף להשתמש בתאורה שקועה או צמודת תקרה.

 

תאורה תלויה לפינת אוכל לאור עילי בפיזור אחיד

אחד השימושים הנפוצים בגופי תאורה תלויים הוא בפינות אוכל ומטבחים. במקרה של תאורה תלויה לפינות אוכל, היתרונות המהותיים של סוג תאורה זה באים לכדי ביטוי בצורה אשר הופכת את השימוש בהם למתבקש ונפוץ. יתרון אחד שכבר הזכרנו הוא היתרון האסתטי – אנשים רבים מעוניינים שפינת האוכל בבית תהיה מעוצבת ואסתטית יחסית, וגוף תאורה תלוי ומרשים בדיוק מעל שולחן האוכל עושה את העבודה בצורה מושלמת.

יתרון נוסף וחשוב לא פחות הוא כי עבור תאורה לפינת אוכל נרצה באור עילי חזק יחסית, בעל פיזור אחיד כך שכל אזור בפינת האוכל ובשולחן יואר בצורה טובה ולא יוסתר על ידי רהיטים או כל דבר אחר. גם כאן, תאורה תלויה היא פתרון מתבקש – ניתן לכוון את גובה התאורה, להציבה כך שתהיה קרובה יחסית לשולחן האוכל וכל זאת בלי להפריע להתנהלות בחדר או לתפוס מקום מיותר.

לסיכום, לתאורה תלויה מספר יתרונות עיקריים אשר הופכים אותה לפופולארית כיום כמו שהייתה במהלך ההיסטוריה. עבור מי שמחפש תאורה עילית יעילה, מרשימה, מרהיבה או מסוגננת יכול לבחור מבין שלל עיצובים של גופי תאורה תלויים.

לרכישת גופי תאורה כנסו עכשיו לחנות אונליין