מנורות לחדרי ילדים

חדר הילדים הוא למעשה הממלכה של הילד. שם הוא משחק, לומד, מארח וכמובן ישן. מנורות לחדרי ילדים המתחשבות בצרכים של הילד מאפשרות לילד לבצע את כל הפעולות הנדרשות ממנו באורח בריא ומהנה. כאשר מתכננים תאורה לחדרי ילדים כחלק מתהליך הבניה, יש לקחת בחשבון את התרחישים השונים אשר מלווים את הילד לאורך השנים.

כך למשל, בחדר ילדים רבים המיטה צמודה לקיר, דבר המותיר את החלל המרכזי לשימוש יום יומי. כאשר הילד מתבגר, בדרך כלל רוכשים עבורו מיטה זוגית, אשר עוברת למרכז החלל ותופסת שטח גדול יותר וההתייחסות לחלל החד משתנה בהתאם.

תאורה לחדר ילדים ובחירת מנורות לחדרי ילדים צריכה לכלול לפחות שלושה מעגלי תאורה עיקריים: תאורה כללית, תאורת עבודה (שולחן) ותאורה קריאה.

מנורה לחדר ילדים תלויה

הארה כללית בנושא בחירת מנורות לחדרי ילדים

צריכה להיות תאורה מרכזית, צמודת תקרה או תלויה. רצוי שתאורה זו תמוקם בסמוך לתקרה, על מנת לפזר אור מרבי בחלל החדר. לתאורה כללית ניתן להשתמש בנורות ליבון או פלואורסנט (בעיקר מטעמי חיסכון בחשמל). כמובן שגוף התאורה צריך להיות בעל אופי דינמי כדי לחזק את האווירה המהנה בחדר. לגוף תאורה בעל עמעם (דימר) יתרונות בקביעת האווירה ועוצמת ההארה לפי צרכים משתנים.

כשמתכננים רכישת מנורות לחדר ילדים כדאי לקחת בחשבון את השינוי ברצונות ובטעמים של ילדים מתבגרים. בעת תכנון החדר, כדאי למקם נקודת מאור על אחד הקירות עם מעגל הדלקה נפרד כדי שבבוא העת נוכל להתקין גוף תאורה מעוצב לפי טעמו האישי של הילד.

מנורה לחדר ילדים

תאורת עבודה

זוהי תאורת השולחן בחדר הילדים. גוף התאורה יכול להיות מוצב על גבי השולחן, תפוס למדף הספרים או מותקן על הקיר. גוף התאורה יהיה בעל נורת פלואורסנט קומפקטית, כיוון שפיזור האור שלה רחב יותר. ברבות השנים, יעדיף המתבגר להשתמש בנורות בעלות אור הלוגני בעיקר משום שאלה גופי תאורה בעלי אופי מעניין ועיצוב בולט.

תאורה לחדר ילדים

מנורת קריאה

יכולה להיות ממוקמת על גבי השידה או מותקנת על גבי הקיר, בגובה המתאים לגובה המיטה. כאשר מדובר במיטת תינוקות, גוף התאורה יהיה מעל מעקה המיטה. כאשר מדובר בחדר נוער, מומלץ שגוף התאורה יהיה בגובה 120סמ’ מרצפה ובצידי מיטה, כדי שהראש לא יסתיר את האור.

 

עצות שימושיות

בפתרונות תאורה לחדרי ילדים הכוללים מספר גופי תאורה, חשוב לפזר את המפסקים ואת שקעי החשמל באופן חכם. יש לקבוע שליטה על התאורה המרכזית בסמוך לפתח החדר וגם מאזור המיטה. במידה שקיימת טלוויזיה בחדר הילדים מומלץ להשתמש בעמעם ולהתקינו בסמןך למיטה. שקעי חשמל המותקנים בגובה נכון יוכלו לשמש את מנורות הקריאה ליד שולחן הלימודים וליד המיטה. בתכנון תאורה לחדרי ילדים מומלץ להקדיש תשומת לב לגובה השקע, ובמידת הניתן להסתירו מאחורי שידה. במידה שמדובר בתאורה עבור חדר תינוק, ניתן לשלב תאורת לד בסמוך לרצפה, המפיצה אור רך, אינה מתחממת וצורכת מעט מאוד חשמל. כך ניתן לגשת אל התינוק או הילד בצעד בטוח ומבלי להאיר את החדר בעוצמה.

תכנון רכישת מנורות לחדרי ילדים ושימוש במנורות עמידות, איכותיות ובעלי עוצמת הארה מספקת יכולים לשנות את האופן שבו הילד ישחק, ילמד, יארח ויתפתח בחדר.

מנורות לחדר ילדים תלויות על הקיר

לרכישת מנורות לחדרי ילדים כנסו עכשיו לחנות אונליין