טיפים עבור בחירת גופי תאורה שקועים לגינה

תאורת גינה היא חלק בלתי נפרד מהסגנון הדקורטיבי של הבית. בעזרת בחירת גופי תאורה בצורה נכונה ניתן ליצור אשליה אופטית של חלל פתוח וגדול, להפוך את הגינה למרחב אירוח לגיטימי ולשפר גם את המראה של עציצים, צמחיה ואלמנטים קישוטיים אחרים. גופי תאורה שקועים לגינה מאירים פינות חבויות ומטילים צללים. אפשר להשתמש בהם כדי להגדיל או להקטין עצמים מסוימים ואפילו לשנות את צורתם הויזואלית של חלק מהרהיטים. מעבר לכך, התאורה מוסיפה ספקטרום חדש של צבעים מלאכותיים ותורמת למרקם עשיר.

כיצד משתמשים בקטגוריות תאורה למשחקי אור וצל?

 

הטיפ העיקרי עבור בחירת סגנון תאורה לגינה הוא להשתמש במשחקי אור וצל. כל מקור אור בגינה יוצר גם צל אותו ניתן לבטל באמצעות גופי תאורה אחרים, או לחילופין לחדד, לרכך או להשהות. זוויות ההארה של הגופים אחראיות על תרחישים בחלל הגינה ועל האופי שלה. בשלב הראשון כדאי להבחין בין תאורת מבנה, תאורת נוי ותאורת הצפה.

תאורת מבנה מתמקדת בארכיטקטורה בעוד תאורת נוי כוללת גופים ואמצעים שמטרתם להאיר את הצמחיה הנראית מתוך הבית. בכל הנוגע אל תאורת הצפה, היא מיועדת להארת איזורים פונקציונאליים ולכן נפוצה לצד פינות האכלה, בריכה, איזורי משחקים וכדומה. לקראת סיום שלב התכנון יש להביא בחשבון תאורה סביבתית ותאורת התמצאות. גם יכולה תאורת לד לתת מענה על הצרכים וליצור סביבה בטיחותית לצעידה בשעות החשכה. תאורת לד נחשבת עמידה, חסכונית, יעילה וספקטרום האור שלה ממוקד ומדויק.

קצת על תאורה סולארית לגינה

בשנים האחרונות לאור התהליכים הירוקים המתרחשים בעולם, עולה העניין בתאורה סולארית.

תאורה סולארית (תאורה ירוקה או תאורה אקולוגית ) נעזרת באנרגיית השמש שאותה ממירים לאנרגיית חשמל תוך שמירה על הסביבה בתהליך ייצור החשמל.

 

מנורה סולארית בנויה מפאנל סולארי הקולט את השמש וממיר אותה לחשמל, היא כוללת סוללות מיוחדות הנטענות על ידי אנרגיה המופקת מהשמש.

תאורה סולארית מתרחשת על ידי מנורה שבתוכה פאנל סולארי הקולט את אנרגיית השמש, ממיר אותה לחשמל וכך טוען את הסוללות במנורה.

ניתן להתקין תאורה סולארית  בגינה ובמרפסת – לשם מגיעות קרני השמש הטוענות את הפאנלים הסולאריים.

מבחינה תאורה מעוצבת – יש לתאורה סולארית מראה מעניין ויש כאלה המעדיפים אותם לגינה מטעמי עיצוב (ולא רק משיקולים כלכליים ואקולוגיים).

כך תפיקו את המקסימום ממערכת התאורה

הדלקה של כל קטגוריית תאורה בנפרד תאפשר הנאה ממלוא הפוטנציאל של תרחישי התאורה. הטיפ העיקרי מבחינה טכנית הוא לבחור תאורת חוץ לגינה תוך מתן דגש על רמת המוגנות, איכות החומרים והתאמה לשימוש. תכננו מראש את מערכת החשמל עבור תאורת גן ואל תתביישו להתרשם מהמידע המופיע בתוך קטלוג גופי תאורה. קטלוג זה זמין עבורכם באתרי האינטרנט העוסקים בתחום התאורה וגם בסניפים של החברות המובילות. התפקיד של קטלוג גופי תאורה הוא לחשוף שיטות עיצוב חדשות, להעניק רעיונות והשראה ובעיקר לפרט מונחים טכניים ומקצועיים.

טיפים נוספים הקשורים לבחירת גופי תאורה לגינה הם להתחשב בפגעי מזג האוויר ולהשתמש בנורות חסכוניות. הקפידו על תחזוקה וניקיון של גופי התאורה באופן תקופתי והעדיפו נורות לד על פני נורות ישנות. זכרו לערב את הקבלן במהלך בניית הגינה וכך תוכלו לשלב שקועי קיר או חומה כחלק מהתאורה כבר בעת יציקת הבטון. בסופו של דבר, ההצלחה של תאורת גינה תלויה במשאבים ובזמן שתקצו עבור הנושא. התייחסו אל הגינה כחלק מהבית ואל תוותרו על גופי התאורה המתאימים. תאורת גינה משביחה את ערך הנכס ותורמת לאיכות החיים שלכם מול בני המשפחה וגם במהלך קיום אירועים חברתיים ואחרים.

לא ניתן להגיב

ניווט מאמרים