תאורה לבית

תאורה קובעת במידה רבה את האופי של הבית אך היא ללא ספק גם מושפעת ממנו. קיימים הבדלים משמעותיים בין תכנון תאורה למשפחה עם ילדים, לבין תאורה המיועדת עבור דירת רווקים, בני זוג צעירים, קשישים בגיל הזהב וכן הלאה. המטרה של תכנון תאורה היא להביא לידי ביטוי את כל היתרונות של משחקי אור וצל מבלי לפגוע באווירה הקיימת בחלל. במהלך תכנון תאורה יש להתחשב בכמות הדיירים, במספר החדרים, בתקציב ובהעדפות אישיות. כל אלו יחד יקבעו את סוג התאורה ואת ההרמוניה בין החדרים.

 

מה מאפיין תאורה לחדרי ילדים?

הדוגמא הבולטת ביותר לחשיבות של תכנון פתרונות תאורה היא בחדרי ילדים. תכנון תאורה לבית מחייב הדגשה של המאפיינים הייחודיים בחדרי ילדים. חדרים אלו מעוצבים בצורה שונה משאר החללים בבית. מצד אחד, לתאורה יש תפקיד פונקציונאלי המאפשר לילדים בילוי של זמן איכות משותף לאורך שעות ארוכות. אפשר לשלב תאורה מלאכותית עם תאורה טבעית וכך לתרום להתפתחות של הילד תוך חיסכון בהוצאות. מצד שני, אי אפשר להתעלם מהאסתטיקה של חדרי הילדים ומהאלמנטים הדקורטיביים שלהם. בחדרים אלו הילדים מקבלים הזדמנות להביא לידי ביטוי את כל ההעדפות שלהם. התאורה חייבת לעלות בקנה אחד עם הגיל של הילד, התחביבים שלו, פעילות הפנאי המועדפת עליו ועוד. כל הפרמטרים הללו קובעים את היעילות של תאורה לחדרי ילדים לאורך שנים רבות.

 

במה צריך להתחשב כאשר מחפשים פתרונות תאורה?

יש הרבה סוגים של גופי תאורה מתוכם ניתן לבחור את הפתרון היעיל ביותר במסגרת פתרונות תאורה לבית, המשפחה וחדרי הילדים. האפשרויות העיקריות כוללות גופי תאורה תלויים, צמודים, עומדים, שולחניים, שקועים, ספוטים לפסי צבירה, פרופילים ועוד. יחד עם זאת, השאיפה היא להחליט על גופי תאורה בהתאם לאבזור הקיים. בחדרי ילדים למשל חשוב להתייחס אל נושאים כמו ריהוט, עיצוב ובטיחות. ריהוט חדרי ילדים כולל מיטה, שידה, מצעים, וילונות ופתרונות אחסון, בעוד בקטגוריה של עיצוב ניתן לשלב מדבקות קיר, וילונות, תמונות, שלטים וכדומה. בכל הנוגע אל בטיחות, חדרי ילדים הם המקום היחיד בבית בו האביזרים מותאמים לגיל המשתמש. המוצרים הקיימים בתוך חדרי ילדים חייבים לעמוד בסטנדרטים המחמירים ביותר של כללי הבטיחות כפי שנקבעו על ידי הארגונים המובילים בעולם. מהבחינה הזו אין הבדל בין בחירת גופי תאורה עבור חדרי הילדים לבין בחירת השולחן, הכסאות או המיטה.

התהליך של תכנון ובחירת גופי תאורה עבור חדרי ילדים מחייב קבלת החלטות לטווח ארוך. ההמלצה היא להשקיע זמן ומשאבים בתכנון מן הסוג הזה, להתייעץ עם אנשי המקצוע העוסקים בתחום ולעקוב אחר ההתפתחויות האחרונות. גופי תאורה אחראיים במידה רבה על התחושה בחדר הילדים ועל שביעות הרצון שלהם. אין סיבה לוותר על תאורה איכותית בחדרי הילדים ועל שילובה באופי של הבית.

 

לרכישת תאורה לבית כנסו עכשיו לחנות אונליין