תאורה לטיולי שטח

כאשר יוצאים לטיול שטח הכולל לילה אחד או יותר, יש צורך לדאוג לכמה אביזרים שונים וחשובים דוגמת כלי בישול ומזון יבש, אמצעי הגנה מפני הקור של הלילה והשמש של היום וכו'. אחד הנושאים החשובים ביותר לקחת בחשבון כאשר יוצאים לטיול הכולל גם לינה בשטח הוא נושא התאורה.
בין אם אתם יוצאים לטיול ג'יפים בן כמה ימים בשטח ובין אם לטיול בן יומיים במדבר – חשוב מאוד שיהיו לכם אמצעי תאורת שטח נוחים ומתאימים לשעות הערב. מהם הפתרונות המומלצים הקיימים בשוק ולמה כדאי לשים לב כאשר רוכשים אמצעי תאורה לשטח לקראת טיול?

תאורת לד חסכונית ויעילה במגוון תצורות לשטח

טכנולוגיית הלד (LED) אשר כובשת בעשור האחרון את עולם התאורה בסערה, רלבנטית במיוחד עבור טיולי שטח – מדובר בתאורה חסכונית ויעילה במיוחד, כזו אשר יכולה לספק אור בהיר וחזק יחסית למשך שעות ארוכות באמצעות אותה סוללה (או תא פוטו אלקטרי) אשר יצליחו להאיר נורה רגילה רק זמן קצר הרבה יותר.

ניתן למצוא כיום פתרונות לתאורת שטח הכוללים נורות לד במגוון צורות ועיצובים :
אחד המוכרים והמומלצים ביותר הוא פנס הראש, המגיע עם רצועה אלסטית אותה ניתן "לחבוש" על הראש, כך שהפנס מאיר מאזור המצח את כל מה שאנחנו עושים ולכל כיוון אליו אנו פונים. זהו פיתרון פופולארי ומומלץ לטיולי שטח, שכן הוא מאיר בדיוק על המקום אליו אנו מסתכלים, ובאותו זמן משחרר את הידיים שלנו לעסוק בפעולות שונות דוגמת בישול, הקמת אוהל וכו'.
בנוסף, ניתן למצוא תאורת לד לשטח גם בתצורה של גופי תאורה נתלים או עומדים, אותם ניתן להציב במקומות שונים או לתלות בתוך האוהל.
פתרון מעניין נוסף לשעות החשכה בשטח הוא "גרילנדה" של נורות לד – שרשרת של נורות המחוברות בחוט דק, אותן ניתן לתלות בקלות. שרשרות תאורה אלו מגיעות במגוון צבעים, עצמות תאורה ואפילו פונקציות תאורה שונות (תאורה מתחלפת, מהבהבת, מעומעמת לסירוגין וכו'), וכאמור ניתן לקבל שעות תאורה רבות באמצעות כמה סוללות קטנות.

 

 

מצטיידים בתאורה לשטח גם בטיול בג'יפים מאובזרים

חשוב ורצוי ביותר להצטייד באביזרי תאורה ייעודיים לשטח גם כאשר אתם יוצאים לטיול ג'יפים מאורגן עם מדריכים וקבוצה שלמה של מטיילים, וגם אם אתם יוצאים בטיול ג'יפים ברכבים מאובזרים וחדישים.
אנשים רבים אשר יוצאים לטיול ג'יפים ברכבים חדישים ומאובזרים ובמסגרת טיול מאורגן בו הכל מתוכנן ומסופק על ידי החברה המארגנת, נוטים לחשוב כי הג'יפ המאובזר יספק את כל צרכיהם. זה אמנם לא רחוק מהמציאות, אך בכל זאת עדיף שנבוא מצוידים בכמה תחומים, וביניהם תחום התאורה לשטח. בשעות הערב לא נרצה להיות תלויים בג'יפ – במידה והצטיידנו בכמה אביזרי תאורת שטח יעילים נוכל לתת לג'יפ ולמצבר שלו "לנוח", ולשבת בנינוחות גם לא בצמוד לרכב, ועדיין ליהנות מסביבה מוארת ונוחה.

בנוסף לאביזרי תאורת שטח מבוססי טכנולוגיית לד, אותם הזכרנו בתחילת המאמר, קיימים פתרונות יעילים רבים נוספים, דוגמת מנורות גז אשר מספקות אור חזק למשך זמן רב, פנסי שטח הנטענים על ידי סוג של דינמו, תאורת שטח המבוססת על לוח סולארי קטן ונטענת מהשמש במהלך היום ועוד.

האפשרויות רבות ופתרונות יעילים, נוחים וזולים לא חסרים. רק דאגו להצטייד באחד (או כמה) מהם בטרם היציאה לשטח.

תאורה

 

 

לא ניתן להגיב

ניווט מאמרים