5 גורמים שישפרו פלאים את תפוקת העובדים במשרד

למרות שמגמות התעסוקה של השנים האחרונות מראות, לכאורה, שאנחנו עובדים הרבה פחות שעות ביום מהדורות שקדמו לנו, מדובר, כנראה, במראית עין בלבד. עדיין, עובדים בבתי עסק וארגונים מבלים שעות עבודה רבות במשרד, והדבר משפיע על אורח חייהם, בריאותם, מצב רוחם, וכן, לא פחות חשוב (מבחינת בעלי העסק), גם על יעילותם ועל כמות ואיכות התפוקה שלהם.

במה מתבטאת איכות חיים בעבודה?

  • הקפידו לתת יחס אישי לכל עובד ועובדת – נכון, יתכן כי מדובר במטלה מסובכת, במיוחד בארגונים גדולים ומרובי עובדים, אולם, משלוח פרחים לעובדת/בת זוגו של עובד לרגל לידה, מתנת יום הולדת קטנה, מסיבת פרישה וכד', הופכים את הארגון ממקום שמטרתו רווח בלבד למקום עבודה המבוסס על קשר אנושי. כתוצאה מכך, בעובדים מתעוררים לויאליות ורצון להשקיע מאמץ רב יותר.
  • הקשיבו לעובדים ושתפו אותם בהחלטות - לגורם האנושי בגופים עסקיים ישנה חשיבות רבה, מאחר והעובדים מהווים את הסיסמוגרף המאפשר לדרגים הגבוהים יותר לדעת מה חושבים הלקוחות, איזה בעיות קיימות בפועל בשטח וכן הלאה. פעולה תיאורטית, על פי האסטרטגיה ודבקות בחזון הארגוני, אמנם חיונית להשגת מטרות, אולם חשוב מאד לעדכן את התיאוריות ולהפוך אותן לרלוונטיות למציאות עכשווית. הדבר נעשה על ידי הקשבה לדרגים הנמוכים יותר וקבלת משובים והצעות לייעול הנוגעות להתנהלות הפנים-ארגונית ואף בין הארגון ללקוחותיו וספקיו.
  • גבשו גאוות יחידה - למרות שכל אחד מאיתנו שונה מחברו ורוצה לשמור על ייחודו, אנחנו אוהבים לחוש שיש לנו מטרה משותפת, אליה אנחנו חותרים יחד עם אנשים אחרים. ארגונים יכולים לנתב את הרצון הזה ולגבש את עובדיהם בדרכים שונות כערבי גיבוש, ימי פעילות ארגוניים, נופשים משותפים וכן הלאה.
  • ספקו לעובדים כלי עבודה מתאימים - לו הייתם מעסיקים נגר, הייתם מקפידים לספק לו מסור, פטיש, מסמרים וכן הלאה. אבל, כאשר מדובר בטכנולוגיה ובמחשוב, כלי העבודה הרבה פחות ברורים והם עשויים לכלול מערת מחשוב, מערכות ייעודיות, תוכנות, אפליקציות וציוד ייעודי, המשתנים על פי העובד, תפקידו והמשימות שמוטלות עליו. אין ספק, שכפי שלא הייתם שוכחים לספק לנגר את המסור הנדרש לו, גם העובדים שלכם זקוקים לכלי עבודה איכותיים ואמינים, כדי להגביר את התפוקה שלהם.
  • ספקו סביבת עבודה מתאימה - המשרד, בו מבלים עובדים 8-9 שעות ביממה, חייב אף הוא לספק לעובדים איכות חיים בעבודה. בנוסף לריהוט ולציוד המתאימים (שולחנות מתאימים, כסאות נוחים, ארונות תיוק, מכשור משרדי), לתאורה הנכונה יש חלק חשוב ביצירת האווירה המעודדת עבודה. העדיפו אורות רכים וחמים בגווני צהוב או ורוד, על פני אורות ניאון קרים ולבנים. תוכלו להפריד את התאורה לתאורה כוללת + נקודות אור נוספות, הממוקמות ליד כל עמדת עבודה.

לסיכום
ישנם אינספור מאמרים המדגישים את הקשר בין רמת שביעות הרצון של העובד מעבודתו ומתנאי העבודה שלו בארגון המעסיק אותו לבין התפוקה שלו. אולם, לעיתים, לא מדובר בדברים גדולים וחשובים, אשר דורשים סבב חתימות (כהעלאה בשכר או קידום), אלא דווקא בדברים הקטנים, אשר מבססים איכות חיים בעבודה ואת הלויאליות של העובד.

 

לא ניתן להגיב

ניווט מאמרים