עדי סדן-פדות

עדי סדן-פדות

מעצבת הפנים עדי סדן-פדות עומדת בראש פעילות התכנון והעיצוב במשרד סדן – תכנון, עיצוב, הנדסה פיקוח, בבעלות אביה אבשלום סדן, מהנדס מוסמך, קונסטרוקטור ומפקח בניה. לצד פרויקטים לאומיים, המשרד מתמחה בין היתר בתכנון ועיצוב חללים ובתי מגורים יוקרתיים בארץ ובחו”ל.

עדי, אשת אשכולות אמתית, מחזיקה במגוון תארים שמוסיפים לה עומק ועושר לעבודה כמעצבת פנים בשני העשורים האחרונים. היא בוגרת לימודי שלוחת החוץ בטכניון בתחום עיצוב הפנים, בעלת תואר ראשון במשפטים ותואר במנהל עסקים מהמרכז הבינתחומי בהרצליה, מרצה לשעבר בתחום העיצוב במסגרת האוניברסיטה הפתוחה, בוגרת סדנאות עלית בתחום הנגרות והקדרות, וגם יועצת לתוכניות טלוויזיה בתחום העיצוב.

הידע המקצועי הרב שצברה בעבר כעו”ד בתחום הנדל”ן והמסחר, לצד הניסיון והיצירתיות שהיא מביאה איתה, יוצרים עבורה רוחב פס המאפשרים לראות את כל הזוויות וללוות את הלקוחות לאורך התהליך שלהם בבניית הבית המושלם עבורם, תוך שמירה על אופי וחותם ייחודי.

איך עורכת דין נקלעת לעיצוב….
לפני שני עשורים החלה עדי לעסוק בעריכת דין באחד המשרדים הגדולים בארץ, אולם הרגישה שהיא לא מצליחה לבטא מספיק את הכישרון ופן היצירתי שבער בה.

חברה טובה, מעצבת פנים במקצועה, הציעה לה להיכנס לתחום ולחבור אליה ועדי, שבדיוק השלימה סדנת עיצוב ייחודית אשר קיבלה מתנה מבעלה זכתה לחיזוק ביכולותיה והחליטה לקפוץ למים העמוקים. את האהבה והכשרון הפכה עדי למקצוע ולקריירה מרשימה.

מה הכי כיף לך בעבודה עם אביך, אבשלום?
אבא אדם נעים וחיובי מאוד, אופטימי, לא מפונק עם ניסיון מרשים כמהנדס ערים, מוזיאונים ועד לחללים ובתים פרטיים. מביא לפרוייקטים שלנו את כל זה ועוד.

את המנגינה הזאת אי אפשר להפסיק
עדי מעידה על עצמה שהיא יודעת להקשיב למנגינה ולהפוך אותה ליצירה.

המטרה שלי כמעצבת לנסות למצות את פוטנציאל האושר ואיכות החיים עבור הלקוח, ולכן הקשבה, הקשבה ושוב הקשבה אמיתית למה שהלקוח רוצה ותרגומו לדבר הנכון והמדויק עבורו הכרחית.

מה המשקל שאת נותנת לתאורה ובאיזה שלב של הפרוייקט את מתחילה לתכנן אותה:
התכשיטים הראשונים בתהליך התכנון שאנחנו שוזרים בבית, הם התאורה.

התאורה היא חלק מרכזי ומשמעותי בבית, ולכן אנחנו מתחילים לתכנן אותה בשלב מאוד מוקדם של התהליך.

התאורה מזמנת לנו אפשרויות והשפעות מגוונות בחלל אותו אנחנו מעצבים.
ההתייחסות לתאורה הכרחית מבחינתי כמתכננת ליצירת חווית משתמש מיטבית ומשתנה בחלל. אני רואה בתאורה חשיבות גבוהה בעלת השפעה חזקה אפילו עד מהרמה בריאותית ועד לאסתטית.

אני עוברת עם הלקוח על כל פרט בתאורה, החל מרמת הקונספט ועד רמת הדיוק ליצירת חווית משתמש מיטבית כמו: איזה אווירה אנחנו רוצים ליצור, איזה גוף תאורה הולך ולאן, באילו חומרים להשתמש, מה להאיר יותר ומה פחות. מה תהיה עוצמת האור, הגוון ואף חשיבה על רמת הקרינה.

לקוחה שלי שהמשפחה שלה הגיעה מהולנד סיפרה שבהולנדית מתארים את התחושה שתאורה יוצרת במילהgezelling   – שפירושה משהו נינוח, נעים וזה ממצה את התפקיד של תאורה בחלל. מעניין שלמילה הזאת אין לה פירוש מדויק בעברית או אנגלית.

מה השתנה בעולם התאורה בשנים האחרונות:
מנורת הלד שינתה את התייחסות לעולם התאורה ופתחה עבורנו המעצבים, הרבה אפשרויות ועולמות שונים וחדשים של חגיגה עיצובית. מחסכון בצריכת החשמל ועד העיצוב. כמעט נטול גבולות. המנורה “הקרה” הנגישה עבורנו את התאורה באופן דרמטי.

כשאני מתחילה לתכן תאורה, אני מרגישה שחומר הגלם ממש נמצא ביד היוצר: אני יכולה לעשות איתם כמעט הכול. לעצב, להנגיש ולקבל רק מתאורה, אפקטים רבים ומגוונים, ומימדים שונים וכמעט בלתי מוגבלים, שיוצרים חגיגה עיצובית.

גופי התאורה היום משלבים אין סוף סוגים וחומרים, כמו: בדים, מתכות, עץ, עור. הם נשלפים, מודולריים, מתכווננים, הומוריסטיים, והכול כיד הדמיון.

חלום שעוד לא הגשמת בתחום העיצוב:
להקים בית ספר לעיצוב ותכנון שלוקח את נושא העיצוב ונותן גישה אחרת, רב תחומית.

 

צלם: רונן טופלברג

 

עדי סדן-פדות
משרד לתכנון, עיצוב, הנדסה ופיקוח

משה פרלוק 20,  תל אביב

טלפון : 052-3568593
דוא”ל: canopydesigns@gmail.com
אתר : https://www.adisadan.com/