וי סטודיו אדריכלים

וי סטודיו אדריכלים

כבר מגיל צעיר בילה גיא וליקסון באתרי בניה, כשהוא עובד ביחד עם סבו, הרי ברמן ז”ל, אמן בנייה וחיפויים מוכר ומוערך. “כבר מגיל 13 התחלתי לעבוד עם סבא. נחשפתי לעולם מדהים ויצירתי. לצד זאת, כל השנים הרכבתי דגמים של מכוניות, מטוסים, אופנועים, מבנים ובעצם מה לא. האדריכלות הייתה המשך טבעי לכל אלה” מספר וליקסון. את לימודי האדריכלות השלים במרכז האוניברסיטאי באריאל בשנת 2000. לאחר כחודש ימים שבהם עבד כשכיר החליט להקים משרד עצמאי. את קבלת ההחלטות המהירה והאמיצה הוא מביא גם אל הפרויקטים שהוא מבצע. כיום הוא ושותפו האדריכל דוד עזוז הם בעליו של משרד וי סטודיו אדריכלים (Vstudio Architects).

בפרק זמן קצר יחסית הצליח וליקסון ליצור לעצמו שם של אדריכל ומעצב מבטיח ולהציג עם שותפו עזוז פורטפוליו מרשים והטרוגני. בין היתר נכללים בו בתים פרטיים, דירות ופנטהאוזים, משרדים, מלון, פרויקטים מסחריים, עיצוב תעשייתי ועוד.

“כל פרויקט היא הזדמנות חדשה. הרעב והסקרנות הם אלה שמושכים אותי לשיאים חדשים” אומר וליקסון בישירות.

איזה פרויקט היווה עבורך פריצת דרך מקצועית?

“מדובר בפרויקט הגדול הראשון שתכננו דודי ואני במסגרת וי סטודיו. התבקשנו לתכנן וילה בקיסריה, בשכונה שהייתה באותה תקופה דלילה יחסית בבתים. הבית, אשר אופיין בצבעים עזים, בקווים מודרניים ושופע בטכנולוגיה חדשנית, עורר בשעתו סערה שהתחלפה עד מהרה למחמאות. אחד הסיפוקים הגדולים היה לראות באחת השבתות הראשונות קהל של סקרנים שעמד ומתבונן בבית. לדעתי, גם היום וגם בעוד שנים רבות הבית יעמוד ברוח הזמן, העיצוב והפונקציונאלית”.

כשוליקסון מתבקש להצביע על קו אופייני לו הוא מדגים איך ניתן לעצב מתוך הקשבה. “לאחרונה קיבלנו הצעה לעצב ללקוח דתי בית גדול בירושלים. לקוחה אחרת מתארת לי את הרצונות שלה מהבית באמצעות כתיבת שירים. אין, וגם אסור שיהיה, קשר תכנוני בין המבנים, אבל המשותף הוא שתמיד יהיה סיפור מסגרת”.

לאחרונה וליקסון נוגע בתחומי עיצוב חדשים, מגמה שהוא מקווה להמשיך ולהרחיב. כך למשל הוא מעצב כעת אריחים מיוחדים, גופי תאורה, שולחן, כלי אוכל ועוד. בעתיד, הוא מקווה לשלב עיצוב תעשייתי בפרויקטים כחלק אינטגרלי.

מהי אדריכלות טובה בעיניך?

“אדריכלות שמחוברת ללקוח ולסביבה. כזו שעושה מסאג’ לעיניים. היא צריכה לנבוע מהקשבה, תעוזה, דיוק וייחודיות. לא מעתיקה מפרויקט קודם או מאדריכל אחר”.

איזה מבנה היית רוצה לעצב?

הייתי שמח לתכנן בית כנסת, או כל מבנה שיש בו רוח ונשמה.

"המטרה היא לייצר מבנים שיאפשרו לאנשים להתנהל בהם בנוחות, בסגנון ובאושר".

וי סטודיו אדריכלים

Vstudio Architects

לילינבלום 40, תל אביב

טלפון: 03-5172070
פקס:  03-5712071

מייל: guy@vstudio.co.il

אתר: www.vstudio.co.il

חדש - לרכישת גופי תאורה באתר