דבורה בליי

דבורה בליי

דבורה בליי, בוגרת הטכניון בחיפה, הקימה את משרד האדריכלים ועיצוב הפנים

ד. ס. בליי, יחד עם בעלה סמואל בליי  בתל אביב,  לאחר שהגיעו מניו יורק שם התגוררו, עבדו ולמדו.

דבורה, אדריכלית רשומה בארה”ב, וסמואל שלמד עיצוב תעשייתי, שחיים ונושמים עיצוב, התאהבו בעולם התאורה כבר בניו יורק והוא הפך יקר ללב שניהם.

ההתמחות שלנו מתמקדת בשני כיוונים, אני עוסקת בעיצוב משרדים, ומולי יותר בעיצוב חנויות ואולמות תצוגה, מעט מסעדות  ועיצוב קמעוני.

את הפרויקטים שלנו אפשר לזהות לפי הרמה הגבוהה והאיכותית שלהם. הקווים והעיצובים שלנו לא עושים שימוש בטרנדיים חולפים, אלא מאופיינים בקווים נקיים לא מצועצעים ולכן הם אלמותיים.

תהליך העבודה שלי בפרויקטים גדולים מתחיל כבר בשלב התכנון הראשוני של הבניין, לאורך כל הדרך, כשהתכנון מתבצע לרוב מהפנים לחוץ. וזה החלק הכי אהוב עליי. התכנון, הליווי וההתהוות של המקום.

 

התאורה גם היא עושה “עלייה”

את הרעיונות הקסומים שלה, שואבת דבורה מנסיעותיה וסיוריה הרבים בעולם ומתערוכות מקצועיות כמובן, בהן היא נחשפת להרבה פרויקטים וחברות תאורה בינלאומיות. את הכול אני סופגת ועושה למה שאני רואה “עלייה” ומתאימה את זה לישראל.

פרויקט מוצלח בעיני הוא השילוב של לקוח טוב שמאפשר לי את החופש להחליט, לתכנן, ולהוציא לפועל, ועיצוב על זמני, כמובן שנותן ייחודיות למקום, תוך הקפדה בלתי מתפשרת שלי על היושרה בתהליך וכמובן על הפרטים הקטנים, שעושים את כל ההבדל.

לעולם התאורה נחשפתי בארה”ב ומאז הוא מקבל אצלי משקל גבוה בכל פרויקט. תאורה לא נכונה יכולה לגרום לסינוור וכאבי ראש, ולכן אני תמיד מקפידה, במיוחד במשרדים שהיא תהייה לא ישירה באופן ישיר , כזו שמאירה את התקרה ומאירה למטה, כך כל החלל נראה מואר ובוהק, מה שנקרא בשפתנו Indirect Direct.

אני עוד זוכרת את תאורת הפלורסצנט, שהיתה בצבע לבן מסנוור, שלשמחתי הוחלפה עם השנים בתאורת לד, שנותנת לנו המעצבים צבעים אינסופיים וגופי תאורה יפים ופרקטיים יותר.

תאורת הלד מאפשרת לי לשחק עם עוצמות הארה גדולות ועם גופים קטנים וממוקדים, שנותנים הרבה יותר אפשרויות לתאורה ולמשחק בה בחלל.

דבורה בליי

רח’ הנדיב 71 א’, הרצליה

דוא”ל : dvora@dsblay.co.il

טלפון : 09-9586786

נייד: 054-4455253