ברכה נטל

ברכה נטל

משרד האדריכלות והעיצוב של ברכה נטל הוא משרד בוטיק שמספק פתרונות אדריכליים ועיצוביים בעיקר לסקטור הפרטי בארץ וברחבי העולם. המשרד מתמקדת בווילות, משרדים ודירות יוקרה כולל עיצוב הפנים, ביניהם תכנון משרדים ודירות בהאנוי וייטנאם, לונדון ,ציריך, בוסטון, קפריסין וישראל. התכנון של ברכה מותאם אישית ללקוח ותפור על פי צרכיו הייחודיים תוך שילוב אסתטיקה וגישה אמנותית עיצובית עם טכנולוגיה ומקצוענות.

את דרכי המקצועית התחלתי באירופה ,בווינה, שם גדלתי. אדריכלות למדתי באקדמיה לאמנות, והושפעתי מהאמנות הקלאסית. התחנכתי על פילוסופיה והומניזם תוך דגש על קנה מידה אנושי. בווינה גם ינקתי את השפה העיצובית שלי שמבוססת על האדם וצרכיו. בהמשך דרכי המקצועית למדתי בטכניון והושפעתי רבות מהאדריכלות
הים-תיכונית. את השלב האחרון השלמתי בלימודיי בבוסטון ,שם גם עבדתי במשרד ידוע, שחשף אותי לחדשנות והי טק.

הרקע הרב גוני שלי יצר שפה עיצובית מיוחדת המשלבת ישן עם חדש, הומניות וקנה מידה אנושי עם טכנולוגיה ומקצוענות. כל זאת תוך שימת דגש על עיצוב ואסטטיקה. השפה האדריכלית שלי מאוד נקיה ,מינימליסטית ואסטטית עם שילוב של קלסיקה, ווינטג’ חם ואנושיות. כל אלה יצרו אצלי שפה עיצובית מיוחדת, של גישה ארטיסטית עם טכנולוגיות הומאניות המשלבות את כל העולמות, חדש עם ישן, במשרד בוטיק קטן ומיוחד.

המנטור שלי בווינה, היה גדול הארכיטקטים עם גישה הומאנית לחיים ולעיצוב, וממנו ינקתי את השפה העיצובית שלי שבסיסה: האדם והצרכים שלו.
ההתמקדות על קנה המידה האנושי בלי לוותר על העיצוב והאסתטיקה, גורם לי ליצור אדריכלות מאוד נקיה, יפה, מינימליסטית ואסטטית, עם שילוב של קלאסיקה ווינטג’ – וכל האלמנטים האלה עובדים בפני עצמם וגם כחלק מהעיצוב הכולל.

הומאניות היא שם המשחק
הדבר הכי חשוב מבחינתי כפועל יוצא מהחינוך שספגתי ,הוא קנה המידה האנושי וההומאניות . התכנון שלי מבוסס על היכרות עמוקה עם אורח וסגנון חייו של המזמין, הבנת צרכיו הרוחניים והפרקטיים שמתבטא בתהליך עבודה משותף ואינטנסיבי .
וזאת תוך שימת דגש מרבי על עיצוב ואסתטיקה ועיסוק מוקפד בפרטים.

הכי טוב לשלב…
העיצוב הוא חלק מהותי ואינטגרלי מחיי היומיום שלי. זה מתבטא בבישול, בעבודות הקרמיקה וההדפסים שאני יוצרת, באירוח שלי וכמובן בעיצוב החללים, בהם אני משלבת את כל הדיסציפלינות והשפות שנחשפתי להן: מקומי ים תיכוני, אמריקאי הייטקי ואירופאי קלאסי.

פקטור קרדינלי
התאורה היא פקטור קרדינלי בתפיסת החלל. יש לה משקל גדול והיא חלק מהעיצוב והאווירה הכוללת. היא חלק אינטגרלי מהתכנון ולכן כבר בשלב הראשוני, לפני בחירת הרהיטים אני מחפשת קונספט ופתרונות תאורה שיהיו הרקע לפרויקט.

בתכנון משרדים, אבחר בתאורה פונקציונאלית ומדויקת יותר, תוך דגש על תאורה שתשפיע על האווירה הכוללת במשרד.

אם פעם השימוש בתאורה היה בעיקר פונקציונאלי וקר, היום היא יותר ידידותית ורכה. התאורה במשרדים שאני מעצבת היא מינימליסטית יפנית, נקייה עם דגש רב על עיצוב. גופי התאורה מהווים אלמנט עיצובי שמוסיף עוד רובד לעיצוב, וכמו בעיצוב הכולל שלי, הודות לרקע המקצועי הרב גוני, אני משלבת מהקלאסיקה וגם מהייטק, מינימליזם וניקיון עם אלמנטים של וינטג’ וחם.

ישן עם חדש
בעבודתי במשרד בבוסטון נחשפתי לתכנון מדרחובים ובנינים לשימור.
אני מאוד אוהבת לשפץ בניינים ישנים לשימור, בגלל השילוב של הישן וחדש .
הייתי שמחה להאיר בניין ציבורי ישן שעבר שינוי ביעוד שלו. מרתק אותי השילוב של חומרים כמו זכוכית, ברזל, אבן ובטון עם תאורה שתדע להדגיש את החללים והחומריות.

ברכה נטל
אדריכלות ועיצוב פנים

כתובת : יגיע כפיים 7, רמת השרון
מייל : bnattel@gmail.com
טלפון – 050-7524921