זיוה גזית

זיוה גזית

זיוה גזית חיה ונושמת את תחום האדריכלות כבר מגיל התיכון כאשר השלימה את לימודיה במגמת בנייה. באופן טבעי המשיכה גזית ללימודים אקדמיים במסלול אדריכלות ובינוי ערים בטכניון, אותם השלימה בשנת 1985. את דרכה כאדריכלית עצמאית החלה בשנת 1998, לאחר שעבדה כ-13 שנים במשרדים מובילים. כיום, מתמחה גזית בתכנון בתים ועיצוב פנים לבניה פרטית ולמשרדים.

“אני רואה בעבודה שלי אחריות כלפי הלקוח וכלפי הסביבה. לכן בפרויקטים שלי תמיד ניכר שהושקע זמן, תשומת לב ואופי”, מצהירה גזית. עוד היא מספרת בלב גלוי כי פרויקט טוב ממלא אותה גאווה. “אני מאוד מעורבת בפרויקטים גם ברמה העיצובית וגם ברמה הביצועית. בכל פרויקט שאני מבצעת יש חלק ממני ובכל פרויקט משתקף חלק אחר. אם אני חוזרת לפרויקט לאחר עשר שנים ורואה שהוא רלוונטי, יפה ומשרת – זה מסב לי אושר עצום”.

אילו קווים מאפיינם את העבודות שלך?

“העבודות שלי עומדות בקשר הדוק עם הסביבה ועם הדייר. חשוב לי שהמבנה יהיה נכון לאזור ולסביבה האורבנית. אני מאמינה באיפוק, בפשטות מורכבת דרך החומר, החלל והאור”.

חלק חשוב בתהליך העבודה הוא פיצוח הרגלי החיים של הלקוח. גזית מספרת כי בשלב האפיון יש הרבה מהפסיכולוגיה ומהיכולת לזהות תהליכים וסיטואציות. כך למשל, עומדים זה לצד זה שני משרדים שעיצבה, באותו בניין. האחד משרד של פירמת עורכי דין והשני של חברת פיננסים. “כל אחד מהמשרדים מותאם לפרוגרמה ולאופי המשרד, ולכן הם שונים זה מזה” היא מספרת. הסגנון של משרד עורכי הדין הוא שמרני ומכובד עם נגיעות מודרניות. הסגנון של הפרויקט השני הינו מודרני, בהיר ומעודן. הקו הנקי וחומרי הגלם המגוונים נותנים שיק, רעננות וקצב”.

מה זאת אדריכלות טובה בעינייך?

על פי ויטרוביוס, אדריכלות מאופיינת ביופי, עמידות (יציבות) ויעילות (פונקציונאליות). אני לוקחת את זה בשתי ידיים ומוסיפה לזה אנושיות, התלהבות וקשר עם הסביבה.

איזה מבנה היית שמחה לתכנן?

מבנה שקשור לילדים. גן ילדים, בית ספר וכדומה. הייתי רוצה לבנות מבנה שישמח אותם ויספק נקודת ראייה נאיבית יותר.

אדריכל שהיית שמחה לעבוד לצידו?

ללא ספק לה קורבוזיה. וילה סבוי, כנסיית Ron Champ, הנוטרדאם ובעצם מה לא, כולם אבני דרך.

"אדריכלות היא יצירה, חותם אישי, העומד במבחן הזמן והאופנות המתחלפות"

זיוה גזית אדריכלים

טלפון: 03-6489045

מייל: z-gazit@zahav.net.il

אתר: www.zivagazit.com