עופר קינן

עופר קינן

סטודיו עופר קינן הוקם בשנת 2004 על-ידי עופר קינן בוגר, בית הספר לאדריכלות פנים במסלול האקדמי המכללה למנהל.

עופר נמנה על הסגל האקדמי במכללה למנהל בה הוא מלמד ומתמחה באדריכלות, תכנון ועיצוב פנים של חללי מגורים, מותאמים אישית.

במהלך שנות עבודתו ביסס הסטודיו את מעמדו כסטודיו צעיר ומעודכן, שדואג לפתח דרכים מיוחדות המשתנות מפרויקט לפרויקט, ומתמחה בתכנון עשיר ומגוון של פרויקטים עצמאיים ושיתופי פעולה עם אדריכלים מובילים בתחום.

הרפרטואר של הסטודיו כולל בין היתר פרויקטים של בתי מגורים פרטיים ומסחר בקנה מידה ובסגנונות עיצוביים שונים, כמו מלונות בוטיק, וילות בברלי הילס, כפר נופש בקפריסין, דירות יוקרה עתירי תקציב, דירות בתקציב נמוך, עיצוב דירות קבלן, שיפוץ, עיצוב ותכנון דירות לזוגות צעירים, ובניה ירוקה בקונטיינרים.

“החליפות” המיוחדות של עופר
העבודה בסטודיו מאופיינת בניתוח ויצירת חליפה מדויקת, מותאמת אישית ללקוח לפי טעמו האישי ודרישותיו, החל משירותי תכנון, ליווי, פיקוח וניהול הפרויקט, ועד הכניסה לבית. ביחד אנחנו בוחרים את חומרי הגלם, הריהוט והתאורה, ויוצרים חללים ושפה עיצובית אחרת ושונה לכל בית ולכל לקוח.

אני בוחן ומברר מי הלקוח, מה הוא אוהב ומה מדבר אליו.
ברגישות גבוהה אני יודע לנקות עבורו את רעשי הרקע ולמצוא בדיוק את מה שמתאים לו, כך שהעיצוב יהיה על זמני ותמיד רלוונטי.

הכול פתוח ואפשרי
לפי תפיסתי הכול אפשרי וניתן לביצוע….צריך רק להקשיב על מנת להצליח להגשים את מלואו רצונו של הלקוח.

ברחובות שלנו יש קסם מיוחד….
את ההשראה שלו מקבל עופר מרחובות תל אביב, כשהוא גולש על סקטבורד עם קסדה כמובן, לרוב בשעות הערב.

אני אוהב את הצבעוניות ואת הניגודיות שמאוד בולטת בעיר המדהימה הזאת: בין הבנייה הגבוהה לבין הבתים הנמוכים החדשים והישנים, בין רמות החיים השונות המשפיעות על המתאר ועל סגנון העבודה שלי, שמשלב בין אולטרה מודרני לבין הישן (המלוכלך) והרומנטי בעיר.

באיזה שלב של הפרויקט מתחילים לתכנן את התאורה
לתאורה יש חלק חשוב ואינטנסיבי בבית וזה כמו פאזל, עד שהתאורה לא בנויה ומוכנה אי אפשר לראות את הבית. היא חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית, כי היא יוצרת את האווירה ומדגישה את התכנון והעיצוב, ולכן חשוב מאוד לתכנן אותה מיד בהתחלה.

מה המשקל שאתה נותן לתאורה בפרויקט
התאורה יוצרת את האווירה וסוגרת את קונספט תכנון הבית למשהו אחיד, שלם והרמוני, ולכן אני נותן לה משקל גבוה ומרכזי אצלי בתכנון.

עולם ההייטק בתאורה
עולם ההייטק, העידן המודרני ומנורת הלד עשו מהפכה מבחינת המעצבים והצרכנים כאחד, והפכו את התאורה לממוקדת ומדגישה. כשאני מתכנן את התאורה בחלל, אני מדמיין את שלל תרחישי החיים ואת ההתנהלות בו, מה השימוש שייעשה בו, כיצד הלקוח יחווה את החלל ואת התאורה.

קחו את הסלון לדוגמא : האם הוא משמש לאירוח חברים בשעת ערב, לצפייה משפחתית בטלוויזיה, או להתרגעות ומשחק עם הילדים. כל פונקציה צריכה איכות ואופי שונה של תאורה.

או את המטבח שהוא לב הבית הישראלי, המשלב סוגים שונים של תאורה, כשכל אחד מהם מתאים לפונקציה שונה: לארוחה משפחתית בערב, לבישול, לאירוח רומנטי .

פעם, היו ממקמים גוף תאורה אחד במרכז החלל, ועם זה חיים. מקסימום אחת לכמה שנים, היו מחליפים את השנדליר.

היום, תכנון התאורה משתנה בהתאם לצרכים השונים שיש בחלל, ומשלב סוגים, סגנונות וחומרים שונים, שהלקוח מתאים לעצמו לפי הפעילות באותו החלל.

מה אתה חולם לעצב ?
את החלום אני מגשים כל יום, וזה לעצב חלומות של אחרים.

 

עופר קינן
עופר קינן  אדריכלות ועיצוב פנים

נחמה 10, מתחם נגה, תל אביב-יפו

טלפון: 03-5171161
דוא”ל : office@oferkeinan.com
אתר:  http://www.oferkeinan.com