ליאת עסיג

ליאת עסיג

עוד כשהייתה ילדה בכיתה ד’ ידעה ליאת שהיא תהייה מעצבת פנים.
חופשה משפחתית אחת באילת, בלתי נשכחת, במלון “המלך שלמה” התוותה לה את הדרך מאז.
אני זוכרת כמה התרגשתי מהעיצוב של המלון, נזכרת ליאת עסיג, ההבנה של החיבור בין העיצוב לסיפור המקראי בין הנחושת ,הטורקיז, והשני . כיצד החומרים השתלבו עם  העיצוב הגרפי  וביחד התקבלה  האווירה  – ואיך כל המארג הזה עבד ביחד עבורי כילדה.
תמיד הייתי ילדה מאד יצירתית, הייתי טובה מאד בציור.
עם הזמן וככל שגדלתי הבנתי שדרך עיצוב פנים אביא את היכולות היצירתיות שלי לידי ביטוי. ממש התרגשתי בחופשה הזאת, והזיכרון הזה מלווה אותי מאז ומניע אותי לגרום לאחרים להתרגש, כמו שאני התרגשתי.

מה שקורה באילת לא נשאר רק באילת
ליאת למדה במחלקה לאדריכלות פנים ב- HIT  בחולון, ולאחר מספר שנים כמעצבת ראשית במשרד עיצוב מוביל המתמחה בתכנון ועיצוב מסחרי, פתחה סטודיו משלה בו תוכל להגשים את החלומות לאנשים אחרים.
כיום הסטודיו שלי מתמחה בתכנון ועיצוב מגורים פרטיים, וכדי לגוון אני מעצבת גם חללים מסחריים. השפה העיצובית שאני יוצרת, מנהלת דו שיח עם תוכנו של החלל תוך שאיפה ליצירתיות, מקוריות ודיוק יחד עם מחשבה פונקציונאלית בכל עת.

בסטודיו שלנו, אנחנו נותנים שירות אישי ומקצועי, ומתאימים את הפרויקט על פי מידותיו של הלקוח, צרכיו ורצונותיו וכל זאת תוך הקשבה והקפדה מתמדת על הפרטים הקטנים כגדולים – ריהוט, מתקני תצוגה וגופי תאורה מיוחדים וייחודיים.

תהליך העבודה עם הלקוח מתחיל בחקירת החלל, לימוד יתרונותיו וחסרונותיו, ומה החוויה הרצויה של הלקוח, התחשבות בסביבה ומיקום הפרויקט, והכי חשוב התקציב. אחרי שלמדתי את כל אלה, אני מכינה סקיצות רעיוניות ויוצרת קונספט עיצובי, בהתאם.
לכל פרויקט אני מובילה קו אחר ומתאימה את עצמי לרצונות הלקוח, לפנטזיות ולסגנון שלו. אני מוצאת הנאה בכל סגנון ומשתדלת לרגש את הלקוחות וגם אותי.

עבר מבחינתי הוא הבסיס לעתיד
אני מאוד מאמינה בעיצוב שמשדר נוחות  ופרקטיקה לפני יופי, וזה גורם לי ליצור חללים שיגרמו לאנשים להרגיש בנוח ובבית, ממש כמו בנעלי הבית שלהם.
אני מעודדת אותם לשמור ולחדש חפצים ישנים שלהם, שיתנו אופי בבית החדש וישמרו את התחושה של הבית מתוך הבנה שלכל אחד יש עבר שהוא הבסיס לעתיד.

באחד הבתים ראיתי רדיו ישן וגדול שהיה של הסבתא , וידעתי שאני חייבת לשמור אותו בעיצוב ובאווירה שאכניס לחלל, וכך הוא הפך ברבות הזמן לשולחן משקאות.

הבר יחד עם הכורסא הישנה שלהם, שנרכשה עוד בדירה הראשונה ורופדה מחדש בהתאם לאופי הבית החדש, יצרו חלל מודרני וחמים שמזכיר להם גם את העבר.
אני מאוד סנטימנטלית, אם יש פריט ישן ומיוחד אני כבר אמצא לו את המקום הראוי.

החלל מכוון אותי
בכול חלל צריכים להיות שלושה אלמנטים דומיננטיים ומרכזיים מבחינתי, שיוצרים את הנרטיב המוביל. שלושת הפריטים האלה יכולים להיות כל דבר בחלל, והם שונים בכול אחד מהפרויקטים שלי. הם יכולים להיות קיר, פריט ריהוט, חלון, מנורה…….

הם מהווים מבחינתי את החותם של החלל, וכל שאר העיצוב נותן לשלושה האלה במה ורקע.
איך אני בוחרת אותם? זהו שלא! החלל מכוון אותי לאותם אלמנטים, החלל רוצה להיות ואני רק עוזרת לו.

צבעים מדליקים לי את הראש
את ההשראה שלה מקבלת ליאת מכול מקום, מהטיולים הרבים בעולם, מהאינטרנט, מהצבעוניות בטבע, שעושה לה את זה, מקומפוזיציה של אוכל שמשלבת צבעים מעניינים. כל תמונה או חיבור צבעוני שהתרגשה ממנו, נשאר אצלה ואחרי תקופה פתאום מבליח לה כרעיון מדליק.

התכשיטים של הבית
מבחינתי, תאורה היא אחד הדברים הכי חשובים בפרויקט והוא יכול לקום או ליפול על זה. אני לרוב מחפשת תסריטים שונים של ולתאורה.
בתכנון תאורה למגורים זה מאוד בולט, יש את המשחקים בתאורה בין תאורה של יום לתאורה של לילה. התאורה עוזרת לי להגדיר ולהדגיש את האזורים והאלמנטים החשובים והפחות חשובים.

בחלל צריכים להיות גופים טכניים, שמספקים תאורה כללית אבל גם תאורת אווירה, שאליה אני מתייחסת כאל תכשיטים יקרי ערך, ואת התכשיטים החשובים צריך לבחור בקפידה, כמו גופים מרכזיים, מנורות קיר, הארה של פינה מסוימת ועוד.
הם צריכים להתאים סגנונית לבית וליצור טוויסט ולהוות את המוקד העיקרי של התאורה באותו החלל, וכך אני מאפשרת משחק רב גוני של התאורה בחלל.

כמו בלונה פארק
תאורת הלד השפיעה דרסטית ומשמעותית על התאורה, ופתחה לנו המעצבים אפשרויות חדשות ומגוונת – היום יש שלל גופי תאורה בגדלים שונים – החל מענקיים ועד מזעריים, עם עוצמות אור משתנות. יש מבחר אין סופי ולא נשאר חומר שלא נגעו בו, האירו איתו, דרכו ולידו.

הדבר הכי כייפי מבחינתי, הוא להיכנס לחנות תאורה איכותית. שם אני מרגישה כמו בלונה פארק, או בחנות ממתקים…. רק לבחור ולקטוף.

מבנה שאת חולמת להאיר ?
היה מרגש אותי להאיר מבנה קלאסי, בניין ישן עם אופי של בנייה ושל הרחוב.

 

ליאת עסיג

רחוב נהר הירדן  27  קרית אונו

טלפון:  054-5488048
דוא”ל: liat.essig@gmail.com
אתר: https://www.liatessig.co.il/