סמט אדריכלים

סמט אדריכלים

את משרד “סמט אדריכלים” – משרד אדריכלות ועיצוב פנים פתח עדי סמט במהלך שנת 2002 לאחר שנים שבהם השתלב במשרדים מובילים בארץ ובחו”ל, וצבר ניסיון בבניה פרטית, ציבורית ומסחרית.

בשנת 2006 הצטרפה תמר סמט, שעד אז עבדה במשרד העוסק בבניה ציבורית, שם ניהלה ועמדה בראש צוות תכנון של פרויקט ציבורי רחב ידיים עבור משרד הביטחון, בפרויקטים למשרד החינוך, וכיהנה גם כראש צוות בתחרויות אדריכלות שונות.

עדי ותמר הם גם אדריכלי יוקרה וגם מעצבי פנים, המתמחים בבניה פרטית איכותית. כשהם ניגשים לתכנן ולעצב בית, הם עושים זאת בשיטת ה- Total design, שרואה את התכנון האדריכלי של החלל, את עיצוב הפנים שלו ואת חוץ הבית כיחידה אחת.

חלום של בית
אני אוהב לתכנן ולעצב חללים שהאנשים יתחברו אליהם וירגישו שהם חיים בחלום שלהם, שאני הגשמתי אותו עבורם, ולא בבית שהוא החלום של האדריכל.

כשאני ניגש לפרויקט, אני מסתכל על החלל והבית כמכונה שבסוף אמורה לתפקד בצורה חלקה ונכונה. אני מסתכל על כל החללים בבית ורואה כיצד הם מתפקדים ביחד, את אופי החיים בכל חלל וחלל, מה תהייה הזרימה והמבטים ביניהם, את הקשר ביניהם, תוך שימת דגש על השטח המקיף אותו, כשאנחנו עושים שימוש בפתחים כדי למסגר את הנוף הנשקף מבעד הפתחים, ואיך כל היופי הזה מביא לידי ביטוי את האני העצמי של הלקוח.

לקבל חיבוק מהבית
מאוד חשוב לנו להבין מי אנשים שהולכים לגור שם, ואיך הם רואים את עצמם לטווח הארוך והרחוק, ובהתאמה אנחנו מרכיבים ביחד בית שיהיה מודרני ועל זמני, ופחות עושים שימוש באלמנטים טרנדיים, שחולפים ונמאסים מהר.

המטרה היא ליצור חלל שהוא רקע טוב ונכון לאישיותם של הדיירים, אם הם נמצאים בו לבד או בקבוצה, מה שלא יהיה התחושה תהייה שהחלל מחבק אותנו.

פשוט אבל יוקרתי ומעצים
מהרגע שאני נכנס לחלל מסוים אותו אני אמור לעצב, אני מתייחס לתאורה.

יש לה משקל חשוב בעיצוב, כי היא אמורה להעצים את המבנה והגיאומטריה שלו. התאורה צריכה להיות פשוטה ויוקרתית, עם גופים שלא משתלטים על החלל.

אני לא אוהב לתכנן ולראות אלומות אור דקורטיביות בלבד, המטרה היא לא סתם להציף אור ללא גבול, אלא ליצור משהו מדוייק.

כל חלל מכתיב את אופי התאורה, ולאחרונה אני רואה שיש משקל גדול לגופי התאורה הדקורטיביים פיסוליים שנכנסו חזק, והפכו לשחקן מרכזי בזירה.

איזה תחושה אתה רוצה להעביר כשאתה מתכנן תאורה בבית, או בחלל?
נכון שבשנים האחרונות גופי התאורה הדקורטיביים נכנסו ותפסו נפח בעיצוב הבית, אבל לנו חשוב להיצמד גם לתאורה הטכנית שמאירה את הקירות, הרהיטים, פרטי האומנות בבית, לשלב עם תאורה רצפתית, ובכלל ליצור מצב שהבית לא יהיה עמוס מידי……

איך מייצרים את הוואו הזה, שכל מי שנכנס לחלל נשאר נדהם!
אני משתדל ליצור ולעצב חלל שכל מי שייכנס אליו, לא יידע להצביע ולהגיד מה בדיוק עושה לו את אפקט ה”וואו”, אם זו הספה, התאורה או אולי הריצוף…. אלא לתת את התחושה שיהיה קשה לבחור במשהו, כי כל דבר הוא חלק מהפאזל הזה שמשרה את האווירה הנעימה, הנינוחה והשייכת.

לאיזה חדר הכי מאתגר אותך לעצב תאורה?
חדרי רחצה מרתקים אותי מבחינת התאורה, כי הם צריכים להשרות אווירה נעימה, שנרגיש בהם הכי נינוחים ושייכים. הם חללים אינטימיים מאוד אבל גם פונקציונאליים.

בחדר הרחצה אנחנו פותחים את היום ואיתו סוגרים, ולכן הוא צריך להיות נעים וזמין לאורך היום כולו, במיוחד מבחינת התאורה.

 

חלום שעוד לא הגשמת בתחום העיצוב
לעצב בית מלון, כי הוא מכיל מבחינתי את הכול : מגורים, בילוי, אוכל, חוץ.

 

סמט אדריכלים:

טל:  077- 9979979
המלכים 7ב’, רמת השרון

דוא”ל : office@samet.co.il

אתר:  https://samet.co.il/

 

הופכים אתגרים לחווית מגורים

סמט אדריכלים

רחוב המלאכים 7ב’, רמת השרון

טלפון: 077-9979979
פקס:  03-5473363
מייל:  office@samet.co.il

חדש - לרכישה באתר