אורי הלוי

אורי הלוי

אורי הלוי הינו בעליו המשותף של משרד אורבך הלוי אדריכלים מהנדסים בע”מ, אותו הקים בשנת 2000 עם שותפתו דפנה אורבך-בירן. את עולם האדריכלות גילה הלוי דווקא בעת שהותו בוושינגטון כמאבטח בשגרירות, שם גם החל את לימודיו באוניברסיטת מרילנד. עם חזרתו לארץ, השלים את לימודיו לתואר בטכניון.

“את המשרד הראשון פתחתי עוד כשהייתי סטודנט בטכניון. הוא נקרא ‘ינשוף אדריכלים’ כי יש לי נטייה להיות ער בלילה. הלקוח הראשון היה סוכן הביטוח שלי. תמורת 500 ש”ח עיצבתי לו את המשרד. כשהוא ביקש חשבונית נזכרתי גם לפתוח תיק עוסק מורשה. בעקבות זאת עיצבתי לעורך הדין שלו את המשרד” מספר הלוי בחיוך. על אף חוסר ניסיונו, ביצע הלוי בתחילת דרכו מספר פרויקטים מרשימים אשר הקנו לו מעמד כאדריכל מוביל. מבין הפרויקטים שתוכננו ובוצעו ניתן למנות את משרדי צים בחיפה ובואינג בתל אביב, משרדיהן של חברות טכנולוגיה, וילות ברחבי הארץ ופרויקטים מסחריים מגוונים.

כיום מוביל הלוי במשרדו את תחום האדריכלות, בינוי ערים ועיצוב פנים. עבודות המשרד כוללות מגוון רחב של תחומים, מעיצוב פנים של משרדים ועד תכנון מתחמי-על של תחנות כוח. בשנת 2008 זכה המשרד באות העיצוב על תכנון המרכז הלוגיסטי של חברת “תעבורה” ופרס מטעם “אדריכלות ישראלית” על תכנון משרדי בואינג. בשנת 2009 זכה המשרד בשני פרסי עיצוב נוספים, על תכנון משרדי SMS בתל אביב ועל עיצוב משרדי אורבך הלוי בקריית שדה התעופה.

“מעצם הגדרת המשרד – הנדסה ואדריכלות – אנחנו מביאים ערך מוסף ומספקים מענה משלב מאוד ראשוני. לאורך השנים צברנו גם התמחויות, ביניהן במערכות אלקטרו-מכניות, אבטחה, מתח נמוך ועוד” מבהיר הלוי.

מה הוביל אותך להתמקד בפרויקטים מסוג זה?

“יש משהו בעולם הזה שהוא מאוד מקצועי, חד ומיידי. מאופיי כאדם אני אוהב עבודה תכליתית שמתקדמת כל הזמן. מעבר לכך, לא טריוויאלי לראות במרחבים המסחריים אדריכלות טובה ועיצוב פנים מוקפד וכאן בהחלט יש סיפוק רב והרבה מקום לחדשנות”.

מהי אדריכלות טובה בעינייך?

קודם כל אני מכבד כישרון ובסופו של דבר היא צריכה לרגש אותי. כמו שאמר פרופסור בורט שלימד אותי בטכניון – כשתראה אדריכלות טובה אתה כבר תדע.

איזה מבנה היית רוצה לעצב?

בית ספר או מוזיאון. משהו שמאכלס רעיון ולא אנשים.

לצד איזה אדריכל היית רוצה לעבוד?

פרנק לוייד רייט, שעשה אדריכלות הומאנית גאונית ואיי.אמ.פיי , שעיצב מוזיאונים ברחבי עולם, ביניהם גם את פירמידות הזכוכית בלובר.

"אדריכלות היא קוקטייל של פרטים קטנים, תפיסות ופילוסופיות"

אורבך הלוי אדריכלים מהנדסים בע”מ

רחוב הנגב, בניין ברקת 2, קריית שדה התעופה.

טלפון: 03-5465557
פקס:  03-54459050
מייל:  ori@ah-arch.com

אתר: ah-arch.com

חדש - לרכישה באתר