מורן גוזלי

מורן גוזלי

מיד כשנכסים לסטודיו הבוטיק לעיצוב פנים של מורן במלחה ירושלים, מרגישים את הרוגע. האפקט של החלל הנקי והלבן משתלט וצובע אתכם ביופי ואופטימיות, רצפת העץ, הריהוט, הווילונות הלבנים, הכול נקי ומינימליסטי כמו העיצוב שלה.

מורן גוזלי, מעצבת פנים בעלת תואר ראשון לעיצוב B.DESIGN המתמחה בעיצוב ותכנון בתים פרטיים, דירות קבלן, מגורי יוקרה, חללי מסחר ומשרדים, תוך התמקדות בחוויית העיצוב, הבנת מבטים בחלל, פתרונות עיצוביים ודיוק עבור הלקוח. הבנת המבטים בחלל ודגש על מינימליזם צורני , אלגנטיות וחיבור אקלקטי, זה אני!

בסטודיו של מורן מתרגמים את החלומות והרצונות של כל אחד מהלקוחות למימד פיזי, חזותי וחוויתי, עם דגש על חווית העיצוב שבבסיסו מינימליזם צורני, אלגנטיות וחיבור אקלקטי, המשלב מספר סגנונות יחד. תכנון החללים מאוזנים ונעימים עם התייחסות לאור, מרחב וטבע שגורמים לאחידות אסתטית ולעיצוב הרמוני.

מורן ממפה ולומדת את האנשים, את הקשר הסביבתי ואת הפרויקט, ומתאימה את הטעם והסגנון האישי של הלקוח, וככה יוצרת התאמה לצרכי הלקוח ולתקציב שלו.

כבר בהתחלה אני מבינה איך אני יכולה לגרום לחלוקה של כל אזור בחלל, כדי שאוכל לתת הרגשה שונה בכל אזור, כי חללים מאוזנים ונעימים עם הפרדה והרגשה שונה, מחברים את הכול ככה שייראו כמכלול עם אחידות אסטטית.

העיצובים שלה מתאפיינים בחידושים ובטרנדים ועובדים במספר מדיות, חומרים ייחודיים, חשיבה מודרנית ועכשווית, וכל אלה מובילים ליצירת פרויקט ייחודי בעל שפה אישית.

מעצבת בתים לאנשים
כשאנחנו נכנסים לכל חלל, חייב וחשוב שתהייה הרגשה שונה, אני מעצבת בתים בשביל אנשים וכול אחד צריך להרגיש שונה ונוח בכל חלל. העיצוב צריך לשרת את ההרגשה הזו ולא ההיפך.

הסגנון שלי מאופיין בחיבור אקלקטי בין הסגנון האיטלקי הקלאסי החם לבין הקווים המודרניים הקרים הנקיים והחיבור הצורני וההמשכיות. כל אלה יוצרים חלל חם ונקי שכיף לשהות בו.

העיצוב המודרני לרוב קר ומונוטוני, ובגלל שאני מכניסה הרבה חומרים טבעיים כמו עץ, שיש, מתכות ופליז , וחיבור לאור טבעי ולאור דקורטיבי, אני נותנת תחושה שיוצרת חיבור הרמוני חם ומחבק.

אני מקבלת את הבתים ברמת המעטפת או בשלבי שלד, ואם צריך לשנות משהו, יש לי קונסטרוקטור שעובד איתי, וככה אני יוצרת עיצוב טוטאלי מרמת התשתיות לעיצוב הפנים ועד לרמת הפרטים הקטנים כמו עיצוב מוצר.

קשר סביבתי
מוטיב האור הוא מאוד חשוב בתהליך התכנון והעיצוב של הבית, כבר מההתחלה.

אחרי שלמדתי את השטח עליו נמצא הבית, מה רואים מכל חלון ומכל כיוון, מי האנשים שאמורים לחיות בו, ומה ההקשר הסביבתי בו נמצא הבית ואיך האור הטבעי נופל ומשפיע, כל אלה מכתיבים לי את הקונספט ואת מהלך העיצוב הכללי ומזה אני גוזרת את עיצוב התאורה. איזה פונקציות יהיו לה, איך האור והטבע נכנסים, ואיך כל קיר משתקף בבית.

אני משתמשת בכמה סגנונות וסוגים של תאורה:
הארה של חלל באופן שוטף וגדול – כמו מעל האי במטבח, שם אשים גוף תאורה גדול שייתן מאסת אור המתאימה לבישול.
תאורת אווירה ותאורה אינטימית שמושגות באמצעות גופי תאורה עומדים או נסתרים, שנותנות לנו תחושות אינטימיות יותר.
כל סוג מתאים לצורך אחר בחלל, ולרוב אני משתמשת בכמה סוגים ונותנת ללקוח אפשרויות בחירה שונות להאיר את החלל בצורה מגוונת, לפי השימוש אותו הוא צריך.

בחדרי שינה פחות אשתמש בלד, אלא אבחר בתאורת ההלוגן, שנותנת תחושה חמה יותר. בחדר השינה האחרון שעיצבתי, בחרתי גופים של FLOS מפליז, שנופלים לצד המיטה עשויים זכוכית עגולה שנותנת אוהב צהבהב חם, ולידם בחרתי בתאורה שולחנית תואמת, כמו התאורה לצד הכורסה הפינתית, שמתאימה לקריאה וככה כל החדר דיבר באותה השפה מבחינת התאורה והעיצוב, ונתן אופי ואור חם ומלטף לחדר כולו.

אני מנהלת דיאלוג קבוע בין חום לקור ומנסה למצוא את האיזון בין החומרים החמים, שהם לרוב התאורה, לבין החומרים הקרים כמו בטון, מתכות, צבעים אפורים שנחשבים קרים, חומרים גסים, ולהם אני נותנת מוסיפה את העידון באמצעות התאורה.

לפשט את מה שאני רואה
את ההשראה אני מקבלת בעיקר מהמיקום שנמצא בו הפרויקט. אני מחפשת משהו שימשוך לי את העין, חומר מיוחד, קו גיאומטרי בחלל או משהו חזותי שידליק אותי וייתן לי את הכיוון.
אם זו דירת פנטהאוז באזור מדברי, שהנוף שנשקף ממנה הוא תבנית המדבר, אני לוקחת את המשחק הזה של החום ביום מול הקור הלילי, ומשחקת עם חומרים מתאימים שיישקפו את האור והטבע אל תוך הבית.

אני טסה הרבה ומבקרת בתערוכות, כי חשוב לי להיות מעודכנת בטכנולוגיות ובחידושים המודרניים והעכשוויים, וממקומות בעולם שקשורים לעיצוב. זה פותח לי את הראש ונותן השראה.

אלוהים (והעיצוב) בפרטים הקטנים
אני מאמינה שהעבודה היא קשה ופירותיה מתוקים. מבחנתי כל קיר בחלל הוא פרויקט בפני עצמו. אני יורדת לפרטים הכי קטנים, ולא מפקירה אף קיר ואף אריח, כי זה מה שיוצר בסופו של דבר את השלם הפשוט וההרמוני.

לא קטן, אבל מרתק
אני הכי אוהבת לעצב חדרי שינה. חדר שינה זה משהו קדוש מבחינתי, כי זה החלל שהכי מרגישים בו בבית. הייתי רוצה לעצב בית מלון, כי בו בעיקר באים ללון ולהתארח. יש שהם הרבה חדרי שינה, והייתי שמחה לתת לכל אחד מהם את התחושה המופלאה הזאת של חלל שנעים לשהות בו. אתגר לא קטן, אבל מרתק.

 

מורן גוזלי
הדישון 16, מלחה ירושלים

טלפון :050-8577662
אתר: https://www.morangozali.com/
דוא”ל :Morangozali@gmail.com