אלי הכהן

אלי הכהן

מעטים הם המעצבים היכולים להתהדר ברזומה ובפורטפוליו של אלי הכהן בתכנון ועיצוב משרדים. תכנון ועיצוב משרדים ב-14 קומות במגדל משה אביב ו-16 קומות במגדל רובינשטיין הן רק דוגמאות לעשייה הרבה והמחשה לתחום ההתמחות.
משרדו הצנוע של הכהן הממוקם בקומה העליונה של בניין מגורים בתל אביב, דבר המלמד רבות על האיש ועל אופי המשרד, ועולים בקנה אחד עם הפרופיל התקשורתי הנמוך שבו הוא מעדיף לפעול.
“יש לי מספיק ‘זמן מגדלים’ כשאני מגיע ללקוחות. כאן אני מעדיף לייצר סביבת עבודה רגועה יותר שמאפשרת להביט על פרויקטים בפרספקטיבה נכונה” הוא מסביר.
עם לקוחות המשרד נמנים חברות פיננסים, ביטוח, עריכת דין, יהלומים, נדל”ן, טכנולוגיה ועוד. מעבר לתכנון בסביבה עסקית, הכהן גם מתכנן באופן סלקטיבי דירות יוקרה ברמת גימור גבוהה – בדרך כלל עבור ראשי המשרדים שאותם עיצב.

יצירתיות בשילוב עם חדשנות

העקרונות המרכזיים בעבודת המשרד – גמישות גבוהה, יצירתיות וחדשנות – מאפשרים לצוות לתכנן פרויקטים בסדרי גודל שונים, תוך שילוב קונספטים המתאימים לרוח הלקוח ולצרכיו ולתקציב. “אני מאמין גדול בחיפוש אחר חדשנות טכנולוגית ועיצובית. לטעמי, חדשנות מספקת ללקוח סביבת עבודה מהנה ויצרנית, ומאפשרת לכל אדם להבין שהוא מצוי במקום מיוחד”, מתאר הכהן.
ואכן, שימוש בטכנולוגיות חדשניות הן ברמת חומרי הגלם והן ברמה התכנונית הן סממנים בולטים בעבודתו של הכהן. מרכיב שני הוא שימוש בגופי תאורה באופן מעשי וגרפי כאחד. אחת הדוגמאות הבולטות לשני המרכיבים הללו באים לידי ביטוי במשרדיה של חברה העוסקת בבניית מקלטים תת קרקעיים. הכהן החשיך באופן מדוד את הכניסה למשרד וחיפה בזכוכית לבנה את קירותיו. שיקוף האור הרך, יחד עם תחושת הביצור שיוצרת הזכוכית מספקת מראה רב עוצמה ומדויק לעיסוק החברה. באותו חברה, חדר הישיבות במשרד עטוף כולו זכוכית שחורה. בחדר הישיבות שולבו מסכי ענק תלת ממדיים ואמצעי מולטימדיה ובקרה מתקדמים מאפשרים לנהל ישיבות בינלאומיות. בפרויקטים אחרים שילב חיפויי רצפה יצוקים טרצו-אפוקסי למראה מרהיב ונקי ושימוש באריחים אקוסטיים תלויים להשגת אקוסטיקה מקסימלית; ובאחרים הוא מציג קקטוסים אשר בחר באופן פרטני, ונצבעו ירוק אחיד באמצעות צבע ייחודי לצמחים.

כיצד ניתן לעצב לכמה לקוחות הפועלים באותו סקטור, ועדיין לייצר בידול?

“חלק חשוב מהתהליך הוא למידת הלקוח. אנחנו חוקרים את המטען האנושי, התחושה והחוויה הארגונית, הצרכים המעשיים והתנאים הפיזיים של החלל. בשלב התכנון והעיצוב אנחנו משקיעים מחשבה רבה בחומרי הגלם הנכונים ובשימוש בטכנולוגיות על מנת ליצור ייחוד ותמהיל יוצא דופן”.
הכהן משלב בין שימושים רעננים בחומרים מוכנים לבין עיצוב טוטאלי של כלל הריהוט במשרד, ובכלל זאת שולחנות העבודה, דלפקים ושאר פרטי ריהוט ונגרות. “היכולת לנוע בין ה-Ready Made לבין התפירה האישית מקל עלינו לספק מענה לכל תקציב וגם לכל טעם עיצובי. לפעמים, השימוש היצירתי בחומר מוכר הוא הפתרון המתאים, ולפעמים שימוש בחומר גלם יוצא דופן או בפריט ריהוט מרשים הם אלה שיצרו את הרושם הנכון” הוא מסביר.

 

לצד איזה אדריכל היית רוצה לעבוד?

“ג’ון פוסון, אדריכל אנגלי, שעושה בעייני עבודה מרתקת. הוא עושה אדריכלות מינימליסטית באופן מוחלט, בקווים נקיים ובשימוש נזירי בחומרים אשר יוצרים מרחבים מדהימים”.

"תמהיל נכון של גמישות, יצירתיות וחדשנות, מאפשרים לתכנן בכל מסגרת תקציב"

אלי הכהן
אדריכלות ועיצוב פנים
בבלי 20 תל אביב
טל’: 03-6046711
פקס: 03-6046771
נייד:050-5696786
דוא”ל: eli@eli-hacohen.co.il
אתר: www.eli-hacohen.co.il

חדש - לרכישה באתר