שרון אקר מיכאל

שרון אקר מיכאל

מסלולה המקצועי של שרון אקר מיכאל היה ברור לה כבר בגיל צעיר, כאשר החלה בלימודי אדריכלות בתיכון אורט טכניקום. את לימודיה השלימה במכון הפוליטכני היוקרתי במילאנו ובשנת 2000, שנתיים לאחר שחזרה לישראל, החלה את דרכה כעצמאית.”הלימודים באיטליה הקנו לי הערכה למסורת האדריכלית ולחוקים שהם מעבר לזמן או מגמה. כמו כן, נחשפתי לפוטנציאל הגדול של חומרי הגלם והשילוב שביניהם” היא מספרת.

כיום, הסטודיו מתמחה בבנייה פרטית עיצובי פנים לבתים וחנויות ולאחרונה אף אמון על תכנונם של בנייני מגורים בתל אביב והרצליה.

הפרויקט הראשון שתכננה אקר מיכאל כעצמאית היה בית בהרצליה פיתוח. “כלל לא טריוויאלי לתכנן בית בהרצליה פיתוח, לא כל שכן כפרויקט ראשון. הלקוח התחבר לקו שלי ולגישה הבלתי אמצעית. אני אוהבת ישירות וקריצות – גם באופי וגם בתכנון” היא מציינת. הפרויקט זכה לחשיפה ולהערכה ובעקבותיו החלו לזרום לסטודיו פרויקטים נוספים.

מה מאפיין את הגישה העיצובית שלך?

“חשוב לי להפריד בין קלאסיקה למודרניזם. אני מאוד אוהבת עיצוב שנון, חכם ועם חוש הומור. כשהבסיס הארכיטקטוני נכון הוא מותיר מקום לקונספטים יצירתיים”.

בין הפרויקטים עובר קו קצבי, הכולל שילובים של זכוכית ועץ עם נגיעות קלות של צבע. אלה מעניקים לכל מבנה אופי וחיים עצמאיים. כך למשל, עיצבה אקר בית זכוכית בכפר טרומן ואת חנויות רשת Billabong. בין העדינות והשבריריות שבבית הזכוכית לבין החספוס שבאופנת הרחוב, שניהם נעים סביב קונספט חזק וחוויה.

עיצוב הפנים והחוץ הוא חלק בלתי נפרד מתנאי הפתיחה לכל פרויקט. “לאף אחד מהבתים שלי לא נכנס מעצב פנים. זה לא עניין של תקציב אלא של תפיסה” מבהירה אקר מיכאל. את הרעיונות לעבודותיה היא שואבת מטיולים ותערוכות בעולם ,מספריה עשירה ומהמגזינים Interni ו- Abitare האיטלקיים ומ-Frame ו-Mark ההולנדים. “אני תמיד מנסה להשתמש בקונספטים חדשים, בהתאם לצורך ולאופי הפרויקט”. בעניין זה היא מבקשת מלקוחותיה לצאת מהקופסה ולשקול שימוש בחומרי גלם חדשים וצבעוניות מרתקת. “תפקידי כאדריכלית הוא לייצר ללקוח חוויה ייחודית. הפתרון הקל ‘כמו אצל השכן’, הוא קל מדי והופך את הבתים בארץ לדומים מדי אחד לשני” היא מסבירה.

מהי אדריכלות טובה בעיינך?

מאוד פונקציונאלית, אל זמנית ומתאימה למשתמש. אדריכלות טובה היא תמיד יפה.

איזה מבנה היית רוצה לעצב?

מוזיאון או גלריה – מקום שמאכלס אומנות זה חלום מתוק מאז ימי האוניברסיטה; ופרויקט מגורים אלטרנטיבי ודינמי לצעירים – יש לי כבר קונספט מעולה ואני מחכה רק ליזם.

עם מי היית רוצה לעבוד?

עם הרבה טובים ומוכשרים. למשל: הספרדיה פטרישיה אורקויולה (patricia Urquiola). המלון שהיא עשתה בפורטו ריקו חלק מרשת מלונות W העולמית הוא מהמהם. למרות שהוא מלא צבע, שזה הכי לא אני, הדברים שם פשוט נראים מצוין.

ומצד שני האיטלקי האדריכל פיירו ליסוני (piero lissoni) מעצב קלאסי ועל זמני, תמיד מחדש ותמיד מדויק.

"כשהתכנון הבסיסי קלאסי, הבית יהיה יפה לנצח"

אקר מיכאל אדריכלים

קהילת סלוניקי 11, תל אביב

טלפון: 03-6445507
פקס:  03-6445707
מייל:  Mic_arch@012.net.il