איציק עיני ונועה שובל

איציק עיני ונועה שובל

אחרי 15 שנה של עשייה ועיצוב במילאנו -איטליה, פתחו איציק עיני ונועה שובל, את הסטודיו לעיצוב ואדריכלות “עיני-שובל אדריכלים” ביפו.
המשרד מתכנן פרויקטים בקנה מידה משתנים: מבני ציבור, מבני מגורים, בתים פרטיים, דירות וחללים מסחריים.
המשרד דוגל בתכנון אדריכלות קונטקסטואלית מודרנית שמכבדת את המסורת של המקום. בניית הפרוגרמה בשיתוף מלא עם הלקוח, מלווה בניתוח מעמיק של השטח ויצירת פתרון אדריכלי ייחודי. מאמינים בתכנון ירוק ככל שניתן תוך שימוש בטכנולוגיות חדשניות וחומרים שמועילים לסביבה ולאיכות המבנה.

איציק ונועה נפגשו בבית הספר לאדריכלות , “Politecnico Di Milano” באיטליה, במסגרת הלימודים ולאחר התמחות של מספר שנים במשרדי אדריכלים מובילים במילאנו, הקימו משרד אדריכלות.

אחרי חיפושים רבים, הם קבעו את מושבם בבניין המיועד לשימור ביפו באזור מרקמי היסטורי בו משולבים בתי עסק ישנים לצד בניינים חדשים, עבר והווה – שמזכיר להם קוסמופוליטיות של חו”ל.

בעבודותיהם  יש כבוד למסורת ולקונטקסט בו נמצא המבנה,  מנסים להקפיד על בחירת חומרי הבנייה בהתאם לרוח המקום, הצבה מדויקת בהקשר הטבעי ,שליטה בטכניקת הבנייה, באור, בתנועה ובתחושת המרחב.

במילאנו נחשפנו לבעלי מלאכה באיכות נדירה, נגרים, מסגרים בנאים שמביאים איתם מסורת ומיומנויות עבודה שעוברות מדור לדור. התפיסה בה הטיפול בחומרי הגלם, טכניקות הבנייה והפרטים הם אומנות לשמה והם אלו שמעניקים  למבנה את הייחודיות העל זמנית.

המקור לרעיונות באים מהסביבה הטבעית
מקפידים לבקר בתערוכות חשובות, במבנים ואדריכלות  בעולם ולא רק באמצעות המדיה הדיגיטלית אלא פיזית לחוות את החללים ולנסות להבין את המסר שרצה להעביר היוצר.
אנחנו בחיפוש מתמיד אחר כיוונים חדשים ומפתיעים בחוויה האדריכלית. אנחנו חיים בעידן שבו ביטוי עצמי ואינדיבידואליזם מקודשים. אנחנו מאמינים שלפני ביטוי עצמי צריכה להיות מקצוענות והבנה של המרכיבים הבסיסיים של האדריכלות כמו חלל, אור, חומר וצורה.
לאחרונה תכננו  אשכול גני ילדים מעורב ביפו הממוקם בתוך מפעל אלומיניום לשעבר. עשינו שימוש במבנה החיצוני ובחומרים ויצרנו מבנה בתוך מבנה עם חצר ומרפסות וחללי לימוד אינטימיים שצופים על אזור ציבורי פתוח ומשותף שמשמש לפעילות של הקהילה גם לאחר שעות הלימודים

לא מתפשרים על חומרים
נוכחנו לדעת עם השנים שהדברים החזקים הם אלו הכי פשוטים.
גם בבחירת החומרים מנחה אותנו קו מאוד רציף לשמור על פשטות ולהיות מה שאתה.
מאמינים באדריכלות נקייה ממניירות, אם יש עלילה טובה, לא צריך יותר מידיי שחקנים.

אור מעניק לאדריכלות מימד רוחני ומאפשר לחוש את החלל
באדריכלות תהליך פיסול האור הוא מה שמייצר סביבה מעניינת יותר.
אנחנו מנסים להשתמש ככל שניתן באור טבעי וצל כחלק מיצירת החלל והנפחים.
גם כאן התכנון הוא פרגמטי אור רק היכן שצריך ובהתאם לסוג הפעילות שמתרחשת בו.

איזה מבנה היית חולם להאיר
לדעתי הכי מאתגר להאיר מוזיאון

 

איציק עיני ונועה שובל

עיני-שובל אדריכלים

יהודה הימית 29, תל אביב יפו
דוא”ל: office@einishoval.com
אתר: http://einishoval.com/